Skip to content

من و دوست پسرم: مردان دگرجنسگرایی که با مردان هم جنس خود سکس دارند

2009/09/24
tags: ,
by

لینک به منبع
به نقل از: ندا

ترجمه از آراد

منبع: GLBTQ

مردانی که با مردان سکس دارند (MSM) اصطلاحی است که از بدنه ی رو به رشد ادبیات مشتق می شود و نشان می دهد که تمام مردانی که با همجنس خود سکس دارند همجنسگرا نیستند. برای دسته بندی مردانی که دارای روابط جنسی با مردان دیگر هستند اما هویت جنسی آنها همجنسگرا و یا دوجنسگرا نمی باشد، پژوهشگرانِ سکس و سازمان های ایدز کلمه ی مخفف MSM را برای نامیدن واقعیتی پذیرفتند که تقسیم دنیا به همجنسگرا و دگرجنسگرا، با تعداد کمی دوجنسگرا که گاهی اوقات به سادگی مردان گی و یا لزبین هایی هستند که با همجنسگرایی خود سازش ندارند را، پیچیده تر می کند. و این واقعیتی است که فعالیت جنسی پیچیده تر از آن است که سیستم نامگذاری سنتیِ دوگانه (و یا حتی سه گانه) بتواند با آن تطبیق یابد.

این مقاله بر مردان دگرجنسگرا که با مردان روابط جنسی دارند (SMSM) (1) تمرکز می کند. اگرچه رفتار این مردان را می توان به صورت همجنسگرا و یا دوجنسگرا دید، این مردان نه گی هستند و نه بایسکشوال.

پدیده ی SMSM آنچنان عمومی و شناخته شده گردید که حتی Oprah در مصاحبه ی خود با J.L. King در مورد این مطلب صحبت کرد. J.L. King در ابتدا این سبک زندگی در اجتماع سیاهان را با کتاب پرفروش خود با عنوان On the Down Low (2) نگاهی بر زندگی مردان سیاه Straight که با مردان می خوابند، نشان داد. Keith Boykin در Beyond the Down Low سکس، دروغ و انکار در سیاهان امریکایی، SMSM را در میان آفریقایی-امریکایی ها نشان می دهد. اگرچه “down low” را به هیچ عنوان نمی توان محدود  به جامعه ی آفریقایی-امریکایی دید. SMSM در تمام نژادها، تمام اقوام، مذاهب و رده های مختلف اجتماعی-اقتصادی وجود دارد.

تعداد مردان دگرجنسگرایی که با مردان سکس دارند را به سختی می توان دقیقاً محاسبه کرد اما این تعداد مطمئناً به طور شگفت آوری زیاد می باشد. براساس آمار مراکز کنترل بیماری، بیشتر از 3000000 زن امریکایی پارتنر جنسیِ مردانی هستند که مخفیانه با مردان دیگر ارتباط جنسی دارند، البته این تعداد شامل مردان بایسکشوال و مردان گی ِ مخفی نیز می باشد.

پدیده ی SMSM جدید نیست اگرچه تنها به تازگی توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است. در نسل های پیش، این مردان به عنوان “trade” یا "کالا" توصیف می شدند – مردان دگرجنسگرایی که در روابط جنسیِ همجنسی به صورت مخفیانه شرکت می کردند و معمولا در آمیزش مقعدی نقش فعال و در عمل دهانی (fellatio یا تحریک آلت تناسلی مردان توسط زبان) نقش مفعول را انجام می دادند.

این افراد یا جزو تن فروشان بوده اند و یا مردانی بوده اند که تنها به دلیل در دسترس نبودن شریک جنسی زن با مردان دیگر رابطه ی جنسی برقرار می کردند (به عنوان مثال زندانی ها و یا مردانی که در محیط های تمام مردانه زندگی می کنند). این افراد می توانستند با مردان دیگر، مثلا نوجوانان فراری که برای زنده ماندن در خیابان ها زندگی می کنند و یا مردان جوان بی خیال و لاابالی (3) سکس داشته باشند.

این مردان برای یافتن فرد مقابل همجنس برای سکس معمولا در پارک های عمومی یا توالت های عمومی گشت می زنند، اما تمایلی به عضو بودن در اجتماع همجنسگرایان بجز در حاشیه ی آن ندارند.

اخیراً رشد اینترنت انجام انواع هوس های جنسی را برای همه از جمله SMSM ها آسان کرده است. اینترنت ملاقات مردان دگرجنسگرا (با هویت دگرجنسگرا) را با مردان دیگر برای سکس ناشناس و سریع، راحت تر و بی خطرتر نموده است. بنابراین تعداد مردانی که بدون به خطر افتادن هویت جنسی شان میل سکس با همجنس را تجربه می کنند رو به افزونی می باشد.

علاوه بر این برخی از مردان همجنسگرا به داشتن سکس با مردان دگرجنسگرا فتیش دارند. باز هم اینترنت و دیگر ابزار ناشناس به این مردان همجنسگرا کمک می کند تا با مردان دگرجنسگرایی که به دنبال داشتن سکس با مردان هستند ارتباط برقرار کنند.

چرا مردان دگرجنسگرا با مردان دیگر سکس دارند؟

دلایل زیادی وجود دارد که مردان دگرجنسگرا می توانند با مردان سکس داشته باشند. این دلایل در یک بازه از همجنسگراییِ موقعیتی تا اعتیاد جنسی قرار می گیرند. به طور کلی رفتار SMSM ی در محدوده ی ارضای جسمی و رفتارهای جنسی می باشد و ربطی به جذابیت یا کشش برای مردی دیگر ندارد. جذابیت در این رفتار نسبت به عمل و یا بدنِ (و یا عضوی از بدن) مردانه است و نه نسبت به خود یک مرد به طور کامل.

مردان دگرجنسگرایی که با مردان دیگر سکس دارند غالباً تمایلات جنسی بالایی دارند و به راحتی از لحاظ جنسی برانگیخته می شوند. این مردان ممکن است به دنبال یافتن ارتباطاتی با مردان باشند تا ارضای جنسی سریع و راحتی داشته باشند، که در این ارتباطات نیازی به متعهد شدن عاطفی ندارند و همچنین هویت جنسی آنها به عنوان یک مرد دگرجنسگرا به خطر نمی افتد.

برخی از SMSM ها را می توان به صورت "احساسی-دگرجنسگرا و جنسی-همجنسگرا" (4) توصیف کرد. اینها مردانی هستند که به صورت رمانتیک به جنس مخالف جذب می شوند اما تحریک عمده ی جنسیِ آنان با مردان می باشد. این مردان معمولاً به صورت دگرجنسگرایان ازدواج کرده و عاشق زنان خود می باشند اما با این حال به صورت جنسی تمایل دارند که با مرد دیگری سکس داشته باشند. 

SMSM های دیگر آنهایی هستند که معمولاً ترس از اجتماع دارند و مهارت های کافی برای ارتباط برقرار کردن و لاس زدن با زنان را ندارند. معمولاً این افراد آنچنان دچار تشویش و پریشانی می شوند که ارضای جنسی خود را با مردان دیگر می یابند. چرا که داشتن فقط یک سکس (hook-up) از طریق اینترنت، پارک ها و مکان های عمومی ای که مردان برای داشتن سکس با دیگر مردان در آنها می گردند، آسان تر است و نیازی به مهارت های اجتماعی ندارد.

معمولاً SMSM ها نسبت به تصاویر لخت مردان برانگیخته نمی شوند. در عوض آنها به صورت جنسی با زنان برانگیخته می شوند و به آنها جذب می گردند. از این رو ارتباط آنان با مردان معمولا بیش از آنکه از میل جنسی شان ناشی شود (شهوت آنان به مردان معمولا کمتر از شهوت آنها به شرکای زن شان می باشد) از تمایل آنان به مردان برای تجربه کردن و انجام برخی فانتزی های جنسیِ ویژه شامل برخی فتیش ها ناشی می گردد.  

در برخی موارد آنها مجبور و یا شدیداً علاقه مند به داشتن تجربیات متفاوت جنسی ای می باشند که ممکن است به آنها برچسب همجنسگرایی زده شود (مانند علاقه به ساک زدن (تحریک آلت تناسلی مردانه توسط زبان) یا داشتن سکس مقعدی به ویژه اگر علاقه به مفعول بودن داشته باشند). برای اجرای این علایق، این مردان دگرجنسگرا معمولاً به دنبال مردان همجنسگرا می باشند، چرا که برخی همجنسگرایان کمتر از زنان در این موارد سوء قضاوت کرده و همچنین نسبت به تجربیات جنسی آزاد بدون تعهد راحت تر هستند.

بعضی از SMSM ها خواهان پیوند با مردان دیگر بوده و نیازمند دریافت محبت از این مردان می باشند. آنها دریافت این محبت و پیوند را از طریق داشتن ارتباط جنسی با دیگر مردان می یابند. برخی از مردان دگرجنسگرا که احساس می کنند به اندازه ی کافی از پدر خود محبت و توجه دریافت نکرده اند، به دنبال یافتن سکس به عنوان راهی برای کسب پذیرش و محبت از مردان دیگر می باشند. ممکن است که این مردان ترجیح دهند که این پیوند، غیر جنسی باقی بماند اما آنها نمی توانند این صمیمیت و پیوند را به جز از طریقِ روابط جنسی به دست آورند.

برخی از SMSM ها افراد به اصطلاح خودشیفته ای (5) هستند که نیازی دائمی به پذیرش و توجه دارند. این مردان از سکس با مردان دیگر به عنوان راهی برای برآورده کردن این نیاز به ستایش و تحسین استفاده می کنند.

بعضی دیگر دچار نوعی بیماری وسواسی می باشند که در آن شخص، گرفتار این احتمال می شود که ممکن است همجنسگرا باشد. این مردان احساس می کنند که باید در برخی اعمال مشخص شرکت کنند و این، باعث ایجاد این ایده می گردد که آنها همجنسگرا هستند در حالیکه در حقیقت آنان دگرجنسگرا هستند. آنها هیچ لذتی در تماس جنسی با مردان نمی یابند، ولی با این حال به شرکت کردن در روابط همجنسگرایی رانده شده اند.

گروهی از SMSM ها سوءاستفاده های جنسی کودکی خود را بازی می کنند. اگر یک پسر دگرجنسگرا (اساساً دگرجنسگرا) توسط یک خویشاوند مرد خود مورد تجاوز قرار گیرد، ممکن است در حین رشد کردن و بزرگ شدن حس "بازگشت به صحنه ی جنایت" را با خود حفظ کند تا دردِ احساسی خود را پاک کرده و از بین ببرد. این مردان دگرجنسگرا گرایش جنسی همجنسگرایانه نداشته و رفتارهای همجنسگرایانه ی آنها ربطی به هویت جنسی و احساسی آنها ندارد.    

SMSMهای دیگر معتادان جنسی ای هستند که به دنبال راههای جدیدی برای اضافه کردن به شرم ها، هیجان ها و برانگیختگی های جنسی خود می باشند. این افراد تنها به دلیل اعتیاد جنسی مجبور به داشتن سکس با مردان می گردند. 

در انتها برخی SMSM ها از تصور کردن یا دیدن سکس همسر یا دوست دختر خود با مردان دیگر در حضور خودشان و یا اطلاع داشتن از اینکه کی و یا کجا رخ می دهد لذت می برند. اغلب از این احساسِ حقارت که همسر یا دوست دختر آنها از بودن با مرد دیگری که نیرومند تر و داراتر است لذت می برد، به صورت جنسی تحریک می شوند. برخی مردان نیز از داشتن سکس با همسر مردانِ دیگر در حضور و یا با اطلاع شوهر لذت می برند. بعضی اوقات این مردان وارد رابطه ی جنسی با مرد مقابل می گردند اما تنها در حضور همسر و یا دوست دختر آن مرد.

تفاوت بین مردان گی و SMSM

گرایش جنسی یک مرد گی با داشتن جذابیت زیبایی شناختی پایدار، عشق رمانتیک و جذابیت جنسیِ تقریباً انحصاری به همجنس خود توصیف می گردد. افکار، فانتزی ها و 

رفتارهای جنسی یک مرد گی با هم در یک راستا می باشند. هویت او بر اساس داشتن احساسات، عواطف، داشتن حس معنوی، روانی و جنسی انحصاراً و یا بیشتر به مردان می باشد.

از آنجا که بعضی از مردان همجنسگرا می توانند از زنان در قسمتی از فانتزی ها و رفتارهای جنسی شان لذت ببرند (برای مثال داشتن ارتباط جنسی با یک زن همزمان با ارتباط با مرد دیگری و یا تنها تجربه ی داشتن سکس با یک زن)، یک مرد گی اگر نه کاملاً، بیشتر به مردان گرایش دارند.

در مقابل، SMSMها ممکن است درباره ی مردان فانتزی سازی کنند اما کشش رمانتیک و جنسی اصلی آنها به زنان می باشد. آنها مردان دگرجنسگرایی هستند که به دلایل مختلف در رفتارهای جنسی با مردان دیگر شرکت می کنند. آنها نه همجنسگرا هستند و نه دوجنسگرا، اگرچه که رفتار جنسی آنها شامل داشتن سکس با دیگر مردان نیز می باشد. نکته ی کلیدی اینجاست که آنها خود را به عنوان یک همجنسگرا یا دوجنسگرا ندیده و نمی دانند.

در شناخت و درک SMSM، یک فرق عمده میان هویت جنسی و ترجیح جنسی است. ترجیح جنسی درباره ی هوس ها و فانتزی ها مختلف می باشد درصورتیکه هویت جنسی درباره ی این است که چگونه فردی خود را به عنوان یکی از عبارات دگرجنسگرا، همجنسگرا و یا دوجنسگرا می شناسد و معرفی می کند. 

رفتار جنسی یک مرد دگرجنسگرا با مردان می تواند بازتابی از یک نیاز برای ارضای سریع جنسی، میل برای تجربه، اعتیاد و یا عکس العمل پیچیده ای برای سوءاستفاد های جنسی گذشته باشد. گاهی اوقات این رفتارها نشان دهنده ی مشکلات و تعارضات این افراد با امیال و احساسات جنسی شان می باشد، اما نمی تواند نشانگر یک هویت همجنسگرا باشد.

آیا رفتار SMSM بیماری است؟

از آنجا که برخی از رفتارهای SMSM ریشه های آسیب شناختی دارند که باید شناخته شوند، مردان دگرجنسگرایی که با مردان دیگر سکس دارند الزاماً بیمار یا دارای انگیزه های آسیب شناختی نیستند. مردان همجنسگرا، دوجنسگرا و دگرجنسگرا دارای رفتارها، فانتزی ها و امیال جنسی معینی می باشند که معمولاً به همراه مشکلات روانیِ کوچکی آنها را تجربه می کنند.

علاوه براین، همانطور که کینزی و همکارش در دهه های 1940 و 1950 اعلام کردند مردان و زنان مستعد دامنه ی بسیار وسیع تری از رفتارها و فانتزی های جنسی ای می باشند که معمولاً شناخته شده است. بسیاری اوقات مردان و زنان همجنسگرا فانتزی های دگرجنسگرایی و مردان و زنان دگرجنسگرا فانتزی های همجنسگرایانه دارند.

جدا از آن چیزی که یک مرد را به داشتن سکس با مرد دیگری می کشاند – تا زمانی که شخص آگاه به پیامدهای رفتارش می باشد، رضایت خود و پارتنرش را داشته باشد، به شخص دیگری صدمه نزند و به اعتماد پارتنرش احترام بگذارد – لذت جنسی خود توجیه داشتن رابطه ی جنسی می باشد. علاوه براین، حتی می تواند به خود شناسی فرد کمک کرده و چشم انداز شخصی فرد را وسیع تر نماید.   

اگرچه، داشتن یک زندگی Down low می تواند از جهات مختلف پرمخاطره باشد. پنهان کاری و شرم موجود در این نوع زندگی می تواند باعث آسیب های روان شناختی مانند افسردگی و خود کم بینی، به علاوه ی بسیاری رفتارهای غیرعادی دیگر، از جمله وابستگی دارویی، اعتیاد جنسی، تلاش برای خودکشی، خیانت جنسی و داشتن سکس بدون محافظت گردد که خود می تواند منجر به بیماری های مقاربتی از جمله آلودگی به HIV شود. 

یک قاعده ی تجربی مفید این است که، اگر رفتار SMSM مانع رشد روابط شخصیِ عمیق گردد، عزت نفس یا حس شخصیِ فرد را مضرانه تحت تاثیر قرار دهد و یا باعث ایجاد پریشانی حسی در مورد افراد مورد علاقه ی شخص گردد، درمان می تواند مفید باشد. SMSM هایی که در نهایت به درمان روی می آورند، اغلب در می یابند که مشکل، رفتارِ جنسی آنان نیست؛ بلکه احساس آنان نسبت به آن رفتارها منبعِ مشکل می باشد.

برخی در می یابند که رفتار جنسیِ آنان دلالت بر اعمال و وجوه غیر جنسیِ آنان و یا زخم های احساسی ای دارد که نیاز به مداوا و درمان دارند.

نکته ای در مورد درمان جبرانی

درمان جبرانی (6) که برای تغییر گرایش جنسی یک فرد از همجنسگرا به دگرجنسگرا تلاش می کند، به طور گسترده و صحیح بی اعتبار شده است. این روش به مرور باعث القای خودبیزاری در مردان  و زنان همجنسگرا می گردد.

حال آنکه مدافعان و شاغلین درمان جبرانی به موفقیت خود در تغییر همجنسگرایان به دگرجنسگرایان مباهات می کنند، اما این ادعاها هنوز با روش های علمی ارزیابی نشده اند. باید گفت که می توان به فردی کمک کرد تا از برانگیختن کشش های همجنسی بپرهیزد، اما این معادل با تغییر گرایش یک فرد نمی باشد.

می توان گفت کسانی که ادعا می کنند که "قبلاً همجنسگرا" (7) بوده اند و در حال حاضر از همجنسگرایی به دگرجنسگرایی تغییر نموده اند، حقیقتاً دگرجنسگرایانی هستند که در گذشته به صورت همجنسگرایان رفتار می نموده اند.

آنها مردان دگرجنسگرایی می باشند که با مردان دیگر سکس دارند.

Advertisements
65 دیدگاه leave one →
 1. 2009/09/24 18:54

  vaghti khoondam asabi shodam azin sexoloji pozitivisti ta key in ooloom mikhan intori ba katagoori haye dota 4 ta takasore meyle jensi ro hazf kone va intori ……man nemifahmam chera in motakhasan akademik takasore mail jensi ro hazf mikonan in no daste bandi ha faghato faghat sakhtare siyasate degarjensgerai ejbariye
  mardani ke bamardan sex mikonan am hamjensgera nistan faghat madelist baraye homofobiyaye degarjensgerai tarvij mikone
  mardi ke ba mardan mikhabe ama sabke ziste ejtemaisho ba sakhtar ha degarjensgerai hamahang mikone faghato faghat dakherle siyasate degarjensgerai ejbari ino vakonesh neshoon mide

 2. صفحات خالی permalink
  2009/09/26 08:19

  این مطلب فوق العاده عالی است. دقیقاً حرفهائی را زده که من یک عمری می خواستم بزنم و هرازگاهی می زدم. این دقیقاً چیزی است که همهء انسانها از همجنسگرا گرفته تا دگرجنسرا به آن نیاز دارند. به نظر من یک چنین مطلبی هم باید برای زنان دگرجنسگرائی که با زنان دیگر سکس دارند نوشته شود. چون این در مورد زنان هم صدق می کند.و همچنین آن ویژگیهائی که برای مردان همجنسگرا نام برده دقیقا در مورد زنان همجنسگرا هم صدق می کند. این اطلاعات را حتی خود همجنسگراها هم ندارند. بعد از مدتها مطلبی خواندم که واقعاً عاشقش شدم. منظورم مطلبی علمی در مورد همجنسگرایان است. احساس می کردم مدتهاست که به یک مطلب علمی خاصی نیاز دارم که این نیاز من به کسب معلومات را به بهترین نحو ارضا کند.
  این مطلب به خود من هم درشناخت بهتر از خودم کمک زیادی کرد. من را از بخشی از سردرگمی هایم رها نمود. شناخت بهتری از خودم پیدا کردم. هرچند این شناخت را داشتم، اما چون هیچگس ان را تأیید نکرده بود معذب بودم. هرچند خودم را شبیه یک گی دیگری که می شناختم می دیدم اما باز هم وقتی همجنسگرایان دور و برم جور دیگری بودند، هنوز مشکل داشتم. این اعتماد به نفس را پایین می آورد. اما این مطلب تیر خلاص را زد. به من کفت که احساساتم درست اند. من را از دوگانگی نجات داد.
  من با اجازتون با ذکر منبع آن را در وبلاگم خواهم گذاشت. به نظر من هر چه منابع دسترسی به این مطلب بیشتر باشند بهتر است.

 3. بالاترين permalink
  2009/09/26 08:26

  لينك در بالاترين:
  http://rap021.rr.nu/permlink/2009/9/26/1773608

 4. 2009/11/19 12:01

  من جواني 28 ساله عاشق همجنسبازي با پسران نوجوان هستم فقط اشتباه نكنيد چون من اهل در كون كذاشتن نيستم فقط دوست دارم با پسر نوجوان زيبا لب بگيرم واو كيرم را نوازش كند ولي با مرد همسن خودم اصلا لذت نميبرم.بابا امثال من هم وجود دارند.sorati2222@yahoo.com 1388/08/28

 5. حامد permalink
  2009/12/05 22:15

  سلام . من حامد 25 ساله از تهران هستم . دنبال يه پسر گي و با محبت براي سكس هستم .

  • sam permalink
   2011/08/03 12:28

   shomaretoon chande

 6. حامد permalink
  2009/12/05 22:25

  ادرس ميل من : hor.hamed@yahoo.com

 7. حمید permalink
  2010/01/03 22:17

  حامد جان من حمید هستم یرایت میل زدم من گی نیستم فقط اهل عشق بازی هستم اگرمایلید به ایمیلم جواب دهید.

  • ناشناس permalink
   2011/02/24 12:20

   salam be man email bezan

  • ناشناس permalink
   2011/02/24 12:21

   salam be man email bezan a.j_tirdad@yahoo.com

 8. ناشناس permalink
  2010/01/13 10:49

  ssss

 9. محمد permalink
  2010/01/14 11:47

  سلام. خیلی مطلب جالبی یود. راستش منو خوشحال کرد. من دقیقا اینطوری هستم. یعنی به زنان و زندگی و ازدواج خیلی علاقه مندم ولی از فشارهای جنسی که پیش میاد به دلایل مختلف (عدم اطمینان از زنان بدکاره، ناتوانی از درخواست از زنان و نیز تجاربت دوران کودکی که البته تجاوز نبوده و غیره) به مسنجر ها رو می آرم و فقط با پسر ها س ک س چت می کنم. جالب تر اینکه خیلی دوست دارم که اون شخص صورت و اندامی پسرانه داشته باشد و نه مردانه که البته خودم هم همینطور هستم و بیشتر اوقات دوست دارم که مفعول باشم (البته ترجیحا از سکس هارد خوشم نمی اید) به این دلیل که در هنگام مفعول بودن احساس محبت بیشتری از طرف مقابل می کنم که در هنگام فاعل بودن این منم که باید به او محبت کنم و این کمتر لذت بخش است. من همیشه خودم را همجسنگرا نمی دانستم ولی همیشه نگران بودم که آیا واقعا من یک همجنسگرا هستم که خودم را گول می زنم! ولی با خواندن این مقاله فهمیدم که افراد چون من زیاد بوده و من مشکل جنسی ناجوری ندارم. هر چند شاید مشکل احساسی و عواطفی داشته باشم. در هر صورت من از کمبود یک شریک جنسی خیلی رنج می برم چون نه به دیگران اعتماد دارم و نه با زنان می توانم بدون خجالت چنین درخواستی کنم جالب است که حتی با دخترانی که طالب این کار هستند و یا آنانی که با آن تجارت می کنند نیز به راحتی نمی توانم ارتباط برقرار کنم و این موضوع خیلی به من فشار می آورد. تنها لذتم شده مسنجر و چت!
  با تشکر فراوان

  • behzad permalink
   2010/03/24 22:25

   محمد جان به من ایمیل بده.

 10. حميد permalink
  2010/01/16 08:16

  من از حامد وصورتي خوششم مياد منم مثل شما هستم دلم مي خواد با شما باشم دوستون دارم.

 11. حميد permalink
  2010/01/17 09:56

  خيلي خوبه و در اينجا مي تونيم دوستان مثل خودمونو پيدا كنيم واز نزديكبا هم ملاقات كنيم

  • mohsna permalink
   2010/02/10 18:08

   شما كجا هستيد

 12. حميد permalink
  2010/01/20 12:52

  حامدوحميدو محمدو سعيدجان به من ميل بزنيدnigc.2010@yahoo.comمنتظرم

 13. حسن permalink
  2010/01/26 06:15

  salam

 14. حسن permalink
  2010/01/26 06:17

  salam id : bostonhh@yahoo.com

 15. رضا permalink
  2010/02/10 16:46

  سلام به همگی من خیلی اهل عشق بازی هستم ولی تا حلاشخصی که مورد اعتماد باشه ر وپیدانکردمreham777asd@yahoo.com

 16. 2010/03/08 04:48

  چطور مي توانيم اله تناسلي خودرا بدون كدام دستگاه بزرگ كنيم
  و در مورد دختر بودن يا دختري زنان معلومات دهيد و سلام

 17. 2010/03/09 00:35

  مطلبتون خیلی عالی بود و فقط من بگم که عاشق پسران هستم. هم سن خودم. زیبارو و خوش اندام و سفید بازم مثل خودم. از قزوینم.

  • behzad permalink
   2010/03/24 22:21

   بهزادم از تبریز

 18. رامتین permalink
  2010/03/24 13:53

  منم دنبال یه پسر خوشگل مثل خودمم یه پسر کون سفید خوشتیپ بور اگه کسی پیدا شد خبرم کنه

  • behzad permalink
   2010/03/24 22:19

   رامتین جان بامن تماس بگیر.

 19. رضا permalink
  2010/03/29 16:06

  سلام من دوست دارم با بسری خوشکل از اهوازم باشم اگر کسی هست

  • سامان permalink
   2013/10/06 23:04

   سلام من سامانم از اهواز

Trackbacks

 1. مردان دگرجنسگرائی كه با مردان همجنس خود سكس دارند « صفحات خالی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: