Skip to content

محدوده سرخ: يك قدم عقب گرد

2010/09/09
by

رضا: خامه!، عزیزم! این مطلب خامه، این نظرات خامه، این بیان خامه!،
اینطور حکم دادن، اینطور قضاوت کردن، این طور همه رو با یه چوب زدن، خامیه
امیدوارم یه روزی جا افتاده اش رو سرو کنه.

پیوند به منبع

به نام خدا
بعد از روزهاي سختي كه نسل همجنسگراي پيش از ما متحمل شدند اكنون ميتوانيم در آرامش بهتري به دنبال اميال خود برويم.
ميتوانيم آزادانه تر در مورد گرايش و تمايل خود قضاوت كنيم.
روزگاري بود كه از ترس اعدام ، آبروريزي و … حتي همجنس گراهاي عزيز در خفا هم جرات پيدا نمي كردند تا به خود فكر كنند.
اما حالا ميبينيم با وجود همه ي محدوديت ها راه ها هموارتر شدند و دو نفر لا اقل مي توانند با هم قرار بگذارند و اگر همديگر را پسنديدند تا زماني كه ميخواهند با هم باشند.
اما نسل قديم اينگونه نبودند، آنها ديگر الان پا به عرصه ي ميان سالي گذاشته اند بدون هيچ همسري تا با او اوقات خوشي و ناراحتي خود را تقسيم كنند. به ناچار درين راه هاي هموار شده به دنبال حريف خود ميگردند و درين بين بعضي از ايشان فراموش ميكنند كه چه هدفي داشتند.بعضي از ايشان با خود ميگويند در اوان جواني نتوانستم بي افي چون خود پيدا كنم اما حالا كه همه چيز در اختيار است بهتر است آن موقع ها را جبران كنم.
دو ماه با جواني كم سن و سال دوست مي شوند و بعد كه چشمانشان زيبارويي ديگر را ديد و مرغ دلشان دوباره پر مي كشد و فراموش ميكنند كه در رابطه ها مسئوليت هايي وجود دارد، احساس وجود دارد.
غير از آن دسته كه به مردان با سن بيشتر علاقه مند هستند بقيه بايد سعي كنند تا مي توانند با كسي كه هم سن و سال آنهاست يا لا اقل اندكي تفاوت سني دارند( در حدود سه يا چهار سال) دوست شوند تا اگر بعدا اسباب جدايي پيش آمد به حساب ِ برنامه هاي از پيش تعيين شده گذارده نشود. اينگونه احساس ركب خوردن و خيانت ديدن هم واقعي است.
اما آنگاه كه بزرگان ِاين اقليت با خود برنامه ريزي ميكنند تا چنان كنند كه ميخواهند و نتايج آن را ببينند و تعميم دهند به نتايج قبلي شان و در شرايطي بي رحمانه آزمايش ها و برنامه هاي خود را بر جوانان كم سن و سالي پياده كنند، اگر جواني با چنين افراد بياميزد و بعدا رابطه آنها تمام شود ، علاوه بر اينكه يك بار به او خيانت شده به خاطر ديگري ، يك بار ديگر هم خيانت شده به خاطر اينكه چون موشي بوده كه عقايدش پايمال شده و خودش شده منبعي از عقايدي كه به او تحميل شده و چون او علم دفاع از عقايد خود را در برابر فلسفه خوانان را نداشته به ناچار عقايد خود را دور ميريزد و عقايدي كه درشتان ميخواهند جايگزين آن مي شود.
تا جايي كه دو بي اف ِ مجرب و دنيا ديده، انسانيت را زير پا مي گذارند و آناني را كه مي پسندند گاه تكي و گاه دو نفره به زير لحاف مي كشانند و خودشان را با كسي ديگر ارضا ميكنند و مي پندارند كه پيوندشان محكم است در حالي كه هرزگي را open relationship نام ميگذارند اگر رابطه ي آزاد خوب است پس هرزگي هم خوب است چه اصراري هست كه به جاي هرزگي بگوييم open relationship? فارسي وار به جنگ كلمات بر مي خيزم و ميگويم كه اگرچه من توانستم تحت عنوان چنين نامهايي از فشار شهوت خلاصي يابم ولي معصوميت خود را از دست دادم و زبانم را كه همواره خداوند را تكرار مي كرد شد مامني براي گسترش عقايد خودشيفتگان ِ به ظاهر روشن فكر ِ مخ گوزيده كه قدرت مسئوليت پذيري نداشتند و نتوانستند به يك نفر پايبند شوند و هر كه را كه ديدند دلشان خواست و رابطه هايشان را تمام كردند و دلها شكستند و خاطرها آزرده و آن را گذاشتند به حساب همان open relationship
.
لبهايم كه سرخي اش از خون سرخم خبر ميداد شد مقام سيگارهاي پي در پي ِ شبانه
گلويم را كه آوازهاي آرام در خانه برايم ميخواند پر شد از پيك هاي پي در پي. يادش به خير كه پيك اول را به اين هدف خوردم كه اگر ديدم خوب نيست ادامه ندهم كسي به من نگفت تا تاثير پيك اول ده دقيقه اي خواهد گذشت و من در آن ده دقيقه چند پيك ديگر هم نوشيدم. البته در دل به سلامتي همه ي آنان كه در خاطرم بودند نوشيدم و خودم كردم و كسي نگرفت جلوي مرا.
دستانم كه قلم داشتند و شعر مي نوشتند و داستان، شدند وسايلي براي درست كردن موهايم در جلوي آينه، مني كه برايم مهم نبود چه مي پوشم و چگونه هستم براي هر چه زيبا تر شدنم تقلا مي كردم و در آخر هم به هرزگي تن دادم و البته خودم خواستم و كسي مقصر نيست هيچ كدام ازين ها را.
ديدم كه دلم ميخواهد گاهي خدا را قسم بدهم ولي عقلم ميگفت كدام خدا؟
ديدم كه دلم ميخواست تا روزه بگيرم ولي عقلم ميگفت كدام دين؟ عقلم ميگفت تو مگر همان نيستي كه چند روز مانده به ماه رمضان پيمانه ها نوشيدي چگونه ميخواهي روزه بگيري اي بدبخت؟
حتي گاهي اوقات خنده ام ميگرفت وقتي كه طبق رسوم هر سال به من پيامك ميدادند دوستانم كه دعايشان كنم ، ميگفتم با خود چه خوش خيالاند…
شايد 5 سال ديگر به اين نتيجه برسم كه خدايي وجود ندارد اما الان نميخواهم اين عقايد را كوركورانه قبول كنم و بعد با عقايد مردم بازي كنم و بپندارم كه چه ابر موجودي هستم كه توانستم محمد (ص) را كه 1400 سال پيش ميزيسته دانشمندي خطاب كنم كه توانسته مردم را بفريبد و همه اينها را من ِ پيش كسوت به جواني خام تحميل كنم، شاعرانه فكر كنم و اتوپياي همجنسگراها را آنگونه كه ميخواهم تصور كنم و طبق آن هر عملي را كه ميخواهم انجام دهم.
دست مريزاد. به راستي كه هوموفوب ها چنين نكردند با ما.
ديگر مظلومانه نخواهم نشست به نظارگي پايمال شدن عقايدي كه در من ايجاد شده، محكم آنها را خواهم چسبيد. هر وقت هم كه خواستم تغييرشان ميدهم. منتهي ديگر نخواهم گذاشت گرگان ِ چوپان جامه عقايدم را سر ببرند.
از تمامي كساني كه هنوز نميدانند با چه دنيايي و چه دايه هاي مهربانتر از مادري آشنا شده اند و بي مسئوليتي هايشان را به پاي رابطه هاي باز ميگذارند خواهش ميكنم قبل از هم آغوش شدن با ايشان به معصوميت و افكار خود فكر كنند كه چه چيزي به دست ميآورند و چه چيزي از دست مي دهند…
من ، اين عضو كوچك لايف تمام تلاشم را خواهم كرد كه هم رديفانم را آگاه كنم.
هنوز هم دوستانم را دوست دارم و حق نمكي را كه خورده ام با ايشان نخواهم شكست.
ممكن است متن هاي ديگري هم به اين پست اضافه گردد در آينده.
اين نظر ِ من بود و نظر همگان در جاي خود محترم است و من ميتوانم درين باب با هم سطحانم بحث كنم. مسلما اين پست در باره همه آدمها صدق نميكند. شايد اندكي از ايشان اينطور باشند .
شايد بعدا از گذاشتن اين پست پشيمان شوم. به هر طريق آن چيز را كه ميخواهم و در حال ميدانم كه درست است انجام مي دهم.
ممكن است اين پست به كل غلط باشد ، در آن صورت مي گذارم به حساب ممكن الخطا بودنم.
11/9/1389
22:50
آرش
..
يا حق

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: