Skip to content

همجنس گرا: پاسخ من به یک دیدگاه در مورد همجنس گرایان

2010/09/12
by

پیوند به منبع

پرهام اینچنین نوشته است :

آقاي همجنس گرا پي ام هارو خونديد يكي كه هر چي فحش و حرف بد داشت گفته بود يكي ديگه كه صد درصد هم همجنس گرا نيست شماره تلفن و پي ام سكسي داده بود ايران همش اين شكليه چه نسل جوانش چه پيرش و چه ميانسالش همشون بي فرهنگ و عقب افتادن حالا توي اين كشور شما همجنس گراها نميدونم البته تو مرد هستي يا زن ولي چطوري ميخاين مثل خودتونو پيدا كنين اكثر اونهاييكه به طرف شما ميان دو جنس گرا هايي هستن كه بخاطر در دست رس نبودن جنس مخالف همجنس گرايي ميكنن باور كنين حرف من درسته اگه ما بپذيريم همجنس گرايي ژنتيكيه اين ژن در ايرانيها وجود نداره امارهاي بين المللي درباره ايران صدق نميكنه ايرانيها ملت خاصي از لحاظ رفتاري هستن من جايي خوندم در ايران باستان ازدواج در بين محارم رواج داشته يعني مخصوصا طبقه اعيان و اشراف ايراني بخاطر اينكه خونشون با طبقه هاي ديگه در آميخته نشه با محارم خودشون مثل خاهر برادر عمو و خاله ……. ازدواج ميكردن ولي در اون زمان هم مجازاتهاي سنگيني براي همجنس گراها در ايران وجود داشته و اين گرايش در اون زمتن هم در بين ايرانيها خيلي خيلي كم بوده در حاليكه يونا نيها روميها و عربها اين موضوع در بينشون رواج زيادي داشته من علت اين امر رو نميدونم ولي ايرانيها 99 درصد دگر جنس گرا هستن من 32 سالمه ولي تا حالا تو عمرم حتي 1 نفر هم همجنس گرا به اون معني كه اصلا به جنس مخالف علاقه نداشته باشه نه ديدم نه شنيدم همجنس گرايي ربطي به مذهب و دين نداره من خيلي از ادمها رو ديدم كه توي خانواده هاي مذهبي بودن و خودشون هم مذهبي هستن ولي اين كارو انجام ميدن ديدم و برعكس خيلي بي دين هارو ديدم كه از همجنس گرايي متنفر بودن توي ايران همجنس گرايي در بين مذهبي ها بيشتر ديده ميشه تا بي دينها

راستي يادم رفت به اين حرف شما كه ميگيد آدمهاي مطلق همجنس گرا وجود دارن جواب بدم ببينيد همجنس گرا به كسي گفته ميشه كه جنسيت خودشو به طور كامل قبول داره يعني اگه زن هست يا مرد خودشو همونجوريكه هست به عنوان زن يا مرد بپذيره خوب پس احساس جنسي و عاطفيش با جنسيتش هماهنگي داره فقط بيشتر از جنس موافقش يا حالا به عنوان مفعول يا فاعل لذت ميبره پس كسي كه از لحاظ رواني مرد يا زن بودن خودشو قبول ميكنه و از اون راضيه نميتونه به طور كامل نسبت به جنس مخالفش بي علاقه باشه و هر چند كم هم كه شده به طرف جنس مخالفش كشيده ميشه و اين حرف من تنها نيست اكثزيت روانشناسها فول گي بودن يا فول لز بودن رو رد ميكنن حالا كسهايي هم هستن چه مرد چه زن كه جنسيت خودشونو قبول ندارن ما به اين افراد دو جنسي ميگيم اين افراد اصلا به جنس مخالفشون گرايشي ندارن چون خودشونو جزو جنس مخالفشون ميدونن اين افراد هم هميشه در حال چنج كردن جنسي هستن و معمولا تغيير جنسيت ميدن البته اين افراد جزو همجنس گرايان قرار نميگيرن فقط اين افراد هستن كه هيچ وقت در عمرشون با جنس مخالف نزديكي نميكنن ولي همجنس گرايي مطلق نيست و در طي ساليان مختلف عمر هم نوسان داره گاهي بيشتر و گاهي كمتر ميشه شما خودتون يا مرد هستين يا زن يعني هيچ وقت با جنس مخالفتون رابطه نداشتين اين به نظرتون قابل باوره اگر الان با كسي يا كسهايي رابطه دوستي يا جنسي دارين كه ادعاي همجنس گرا بودن مطلق ميكنن آزمايششون كنين با يك شماره تلفن ناشناس به اسم مرد يا زن اگه زن هستن به اسم يك مرد اگه مرد هستن به اسم يك زن صد درصد به حرف من ميرسيد كه همجنس گرايي در هيچ آدمي مطلق نيست لطفا كمي فكر كنين

پاسخ من :

حضرت عالیجناب پرهام

حرف های شما پایه و اساسی ندارد و پر است از مغلطه که یکی یکی به آنها جواب می دهم :

شما نوشتی که نسل پیر و جوان ایران همه اینجوری هستند و اشاره شما از اینجوری بودن به وضعی است که فرد پیغام سکسی بگذاره یا فحش بده و چنین ذهنیاتی داشته باشه، اولا من سریع به این اشاره کنم که سکس چیز بد و کثیف و قبیحی نیست،  کسانی که سکس فوری می خواهند به خودشان مربوط است و اگر کسی از این جور روابط خوشش نمی آید می تواند خودش را کنار بکشد و درگیر نشود، اما مغلطه اصلی شما بر این اساس است که چون پنج نفر اینجا پیغام اینجوری گذاشته اند پس نسل پیر و جوان ایران چنین و چنان است، ایران هفتاد و اندی میلیون جمعیت دارد، شما بر اساس کدام تحقیق و چه منبع آماری می گویید که نسل پیر و جوان بی فرهنگ و عقب افتاده هستند.

بعد باز به مغالطات ادامه دادید و گفتید که کسانی که در ایران به طرف ما میان دو جنس گرا هستند، ایران جامعه بازی دارد، همجنس گرایان تشکل ها و شبکه های اجتماعی خودشان را در ایران دارند و با هم در ارتباط هستند، دو جنس گرایان هم در ایران وجود دارند و کم هم نیستند، اگر یک همجنس گرا بخواهد هر نوع رابطه با یک همجنس گرای دیگر داشته باشد امکان آن در ایران هست و همچنین امکان این هم وجود دارد که یک همجنس گرا و یک دوجنس گرا با هم وارد رابطه شوند و این می تواند با شناخت کامل انجام شود و دلیلی ندارد که یک دو جنس گرا یواشکی خود را همجنس گرا جا بزند. بسیاری از همجنس گرایان مایل هستند با دو جنس گرایان رابطه داشته باشند و بسیاری هم مایل نیستد رابطه داشته باشند و ندارند. از طرفی ارتباط با جنس مخالف هم در ایران کاملا ممکن و در دسترس است، شما اگر دویست هزار تومان بودجه بگذارید و یک مرد باشید و حتی اتاقی هم نداشته باشید با این بودجه می توانید به راحتی یک روسپی به همراه محل برای سکس پیدا کنید، حالا اگر یکی مامانی بار آمده و اگر بابا جون کمک هزینه نده نمیتونه کفش فلان مارک بخره و زندگیش به ته می رسه و حالا که مدرک گرفته دیگه نباید بره به عنوان توالت شور یا ساندویج پیچ یا کارگر ساختمانی جایی استخدام بشه این مشکل خودش است، آدم اگر عرضه داشه باشد با کارگری هم می تواند زندگی کند، به اضافه اینکه در ایران امکان ازدواج میان جنس مخالف وجود دارد و حکومت از این جور ازدواج پشتیبانی می کند.

بعد دوباره به مغلطه ادامه دادید که اگر ما بپذیریم همجنس گرایی ژنتیکی است چنین و چنان. کی گفته همجنس گرایی ژنتیکی است؟ شما این عبارت را از کجا در آوردید؟ منبع شما چیست؟ ، همجنس گرایی یک پدیده فقط ژنتیکی نیست، زمینه ژنتیکی یکی از فاکتور هایی است که می تواند احتمال همجنس گرا شدن جنین را بالا ببرد و فقط 30 درصد در این پدیده تاثیر گذار است، همجنس گرایی یک پدیده مادر زادی است که در اثر شرایط درون رحمی برای جنین ایجاد می شود، همجنس گرایی با ژن قابل انتقال نیست و ما چیزی به نام ژن همجنس گرایی نداریم، ساختار ژنتیکی جنین ممکن است تاثیر پذیری جنین را در رحم مادر نسبت به شرایطی که می تواند جنین را همجنس گرا کند بالا ببرد بیش از این ژن در همجنس گرایی نقشی ندارد. (منبع)

باز به مغلطه ادامه دادید و نوشتید که این ژن فرضی همجنس گرایی (که اصلا چنین ژنی در هیچ کجای جهان وجود ندارد) در ایران وجود ندارد و آمار های جهانی در مورد ایران صدق نمی کند. این مسخره است، ایران کشوری است که در جهان بیشتری تنوع نژادی را دارد و شاید تنها ایالات متحده آمریکا از ایران بیشتر تنوع نژادی داشته باشد، ما در ایران تقریبا هیچ خانواده ای با نژاد خالص نداریم و مردمان ایران ترکیبی از پارس/آشوری/بابلی/سومری/مغول/هندی/رومی/یونانی/ارمنی/عرب/تاتار و چندین نژاد دیگر هستند آمار های جهانی به خوبی در مورد ایران صدق می کند.

در مورد ایران باستان، حکومت فاسد هخامنشی و آخوند های فاسد تر زرتشتی از ارزش های مرد سالارانه و نژاد پرستانه پشتیبانی می کرده اند و همجنس گرایان یکی از اقلیت هایی بودند که از تیغ آن ضد تمدن باستانی گذشتند. در آشور و بابل همجنس گرایان در آزادی کامل زندگی می کرده اند، این فرقه رافضی (شیعه دوازده امامی ولایی) که امروزه بر ایران حکومت می کند دقیقا شکل تکامل یافته و باز تولید شده سلطه آخودیسم زرتشتی در ایران باستان است که پس از حمله اسلام به زوال رفت ولی با تحریف فرقه اسلام از دین ابراهیمیسم باز توانست خود را باز تولید و مسلط کند. اصلولا ابراهیمیست ها و زرتشتیان متحدیان دیرینه بوده اند و با اتحاد با یکریگر بابل را با تمام پیشرف های علمی و فرهنگیش به خاک سیاه و نابودی کشاندند و اصولا این فاتحان هستند که تاریخ می نویسند همان گونه که عرب ها پس از اشغال ایران تاریخ نوشتند.

در ادامه نوشتید که در ایران باستان مجازات های سخت بر علیه همجنس گرایان بوده، از طرفی نوشتید که همجنس گرایان بسیار کم بوده اند، اصولا مجازات برای چیزی که وجود ندارد پدید نمی اید، چیزی باید اول وجود داشته باشد و چشمگیر و قابل توجه باشد تا برای آن مجازات تعیین شود، مثلا در دوران باستان کپی رایت وجود نداشه و دلیل آن این بوده که در آن زمان نه تولید انبوه صنعتی وجود داشته و نه ماشین چاپ و نه هر روز یک تکنلوژی جدید به بازار می آمده بنابر این در دوران باستان شما قوانین کپی رایت به صورت امروزی نمی توانید پیدا کنید، ولی در دوران باستان مجازات برای دزدی اشیاء مادی وجود داشته و مجازات ها بسیار سنگین تر از امروزه بوده به این دلیل که دزدی در آن دوران به عنوان یک پدیده جدی و رایج وجود داشته نتیجتا برای آن قوانین تعیین شده، حالا وقتی شما می گویید برای همجنس گرایی در ایران باستان مجازات سنگین وجود داشته این خود به خود نشان می دهد که همجنس گرایی در آن دوره یک پدیده جدی و قابل توجه برای قانون گذاران بوده که باعث شده توجه آنها به این موضوع جلب شود و برای آن قوانین تعیین کنند.

بعد نوشتید که 32 سال دارید و تا به حال همجنس گرای … ندیدید، من هم 28 سال سن دارم و چند سالی است به جز چهار پنج همکار در دفتری که کار می کنم و سه نفر پدر و مادر و برادی و هفت نفر فامیل نزدیک دیگر با هیچ دگر جنس گرایی در ارتباط نبوده ام ولی صد ها نفر از اطرافیانم که با آنها در ارتباط هستم همه همجنس گرا هستند پس بیام نتیجه بگیرم 90 درصد مردم همجنس گرا هستند! شما نمی توانید تجربیات شخصی خود را تعمیم دهید، شما در جمع همجنس گرایان نیستید و نتیجتا همجنس گرایان را نمی بینید، من هم مثلا در جامعه ژاپن نیستم و آدم ژاپنی نمی بینم ولی نمی توانم بگویم ژاپنی وجود ندارد یا نایاب است، اگر من بروم در کشور ژاپن واضح است که ژاپنی خواهم دید آن هم به تعداد بسیار زیاد اگر هم در تهران بنشینم و به ژاپن نروم شاید تا آخر عمرم یک ژاپنی هم نبینم.

یکی دیگر از واضح ترین مغلطه های شما این قسمت است که نوشته اید همجنس گرایی ربطی به دین نداره، بعد بلافاصله در ادامه این جمله نوشته اید که در ایران همجنس گرایی در بین مذهبی ها بیشتر از بی دین ها است! اگر چنین باشد(که نیست) پس همجنس گرایی با دین در رابطه است چون اگر نبود چنین اختلاف آماری نمی باید وجود می داشت. پس ما آخر نفمیدیم که از نظر شما همجنس گرایی ربطی به دین دارد یا ندارد؟! بعد کدام موسسه در ایران آماری منتشر کرده که نشان داده همجنس گرایی در بین دین داران ایران بیشتر از بی دین ها است؟ همجنس گرایی یک پدیده مادر زادی است و ربطی به دین افراد ندارد و همجنس گرایان در هیچ فرقه خاصی جمعیت بیشتر یا کمتری ندارند.

مغلطه دیگر این است که نوشتید كسي كه از لحاظ روانی مرد يا زن بودن خودشو قبول ميكنه و از اون راضيه نميتونه به طور كامل نسبت به جنس مخالفش بی علاقه باشه. چرا نمیتونه؟ استناد شما بر چیست؟ اگر این شده که کسی که مرد یا زن است و از ظاهر بدن خود راضی است تا حدی به همجنس گرایش پیدا کند و کم به جنس مخالف پس چطور نشود که کاملا به همجنس گرایش پیدا کند و گرایش به جنس مخالف نداشته باشد. اگر فرض شما را درست بگیریم همین را می توان در مورد دگر جنس گرایان گفت به این صورت که هیچ کس نمی تواند کاملا به جنس مخالف گرایش داشته باشد و به همجنس گرایش نداشته باشد! گرایش جنسی یک پدیده چند وجهی است، آنچه در مغز انسان در انتها به گرایش جنسی به یک جنس یا به هر دو جنس تبدیل می شود مجموعه ای است از داده های تصویری شامل تصویر کلی بدن فرد مقابل (انها و فرم کلی بدن) که برای مثال در سایه افراد بر روی دیوار هم قابل تشخیص است، جزئیات تصویری بدن فرد مقابل (برای مثال جزئیات صورت یا سایر اندام ها)، داده های صوتی (نوع صدای هر یک از دو جنس)، بو (حس بویایی در انسان ضعیف تر از بسیاری دیگر از حیوانات است ولی با این حال هنوز یک فاکتور بسیار و کاملا جدی در جذابیت جنسی و گرایش جنسی است)، مواد شیمایی که از بدن ترشح می شود (برای مثال زیر بغل مردان یکی از مراکز این ترشحات است) ولی بو و مزه ندارند با این حال روی سیستم عصبی ما تاثیر می گذارد، حس لامسه (جنس پوست و پوشش مو و نرمی و دمای بدن). در صورتی که یک فرد در تمام این فاکتور ها جنس موافق را جذاب دریابد کاملا همجنس گرا است. این کاملا ممکن است و بسیاری افراد چنین هستند.

مغلطه دیگر این است که نوشته اید اکثر روانشناس ها فول گی بودن یا لز بودن را رد می کنند، چه کسی رفته از روان شناس ها آمار گرفته که متوجه شده اکثر روان شناس ها چه چیزی را رد می کنند؟ از طرفی اصولا واقعیات علمی ربطی به اکثرت و اقلیت ندارد، اگر تحقیقی درست و کافی در این زمینه انجام شود از نظر علمی پذیرفته می شود و در پی آن تبدیل به نظر اکثریت عالمان در آن علم می شود، شما به چنین تحقیق و آماری اشاره نکردید، واقعیت های علمی بر مبنای نظر اکثریت بنا نمی شوند.

اشتباه دیگری که نوشته اید است که افرادی را که جنسیت خودشون را قبول ندارند دوجنسی نام گذاشتید، این افراد دو جنسی نیستند و تراجنسی هستند، دو جنسی کسی است که بخش هایی از اندام های او زنانه و بخش هایی مردانه باشد اسم این افراد دو جنسی (هرمافرودیت) است، افراد دوجنسی ممکن است از وضع جسمانی خود راضی باشند یا نباشند و دو جنسی بودن ربطی به گرایش جنسی یا هویت جنسی ندارد. تراجنسی کسی است که از نظر روانی مثلا مرد است ولی اندام های او ظاهر کاملا زنانه دارند و برعکس، این افراد از ظاهر خود رنج می برند مانند کسی که بینی بد فرمی دارد و از شکل بینی خود رنج می برد که می توانند با جراحی پلاستیک تا حدی ظاهر خود را مطابق روان خود کنند. این پدیده مربوط می شود به هویت جنسی و اینکه فرد هویت خود را مرد می داند یا زن و هیچ ربطی به گرایش جنسی ندارد، یک تراجنسی مانند سایر مردان و زنان دیگر می تواند هر گرایش جنسی داشته باشد (دگر جنس گرا / همجنس گرا / دوجنس گرا / هیچ جنس گرا) اکثر تراجنسی ها مانند اکثر زنان و مردان معمولی دگر جنس گرا هستند، تراجنسی های همجنس گرا هم وجود دارند ولی از انجا که اقلیتی در اقلیت هستند تعدادشان بسیار بسیار کم است، من خودم با چند تراجنسی همجنس گرا آشنایی دارم یعنی افرادی که مثلا بدن زنانه دارند و روان مردانه (که در این صورت از نظر روان شناسی مرد محسوب می شوند) ولی به مردان گرایش جنسی دارند، اگر این افراد تغییر جنسیت نداده باشند به نظر شخص سوم یک زن معمولی می آیند که مانند بقیه به مردان گرایش دارد و لی او در واقع از نظر وانی و شخصیتی  یک مرد همجنس گرا است که فقط بدن زنانه دارد.

در مورد اینکه فرد کاملا همجنس گرا وجود ندارد و چنین و چنان و ال و بل که نوشتید و اینکه اگر به آنها شماره تلفن بدهید چنین و چنان می شود، خیر چنین نیست من خودم کاملا همجنس گرا هستم و به جنس مخالف هیچ گونه گرایش جنسی ندارم، خیلی افراد دیگر هم می شناسم که مانند من هستند و با شماره تلفن دادن هم چیزی درشان تغییر نمی کند. شما کاری که در این متن کرده اید این است که از ابتدای متن تا انتهای آن چه آنجا که نوشته اید پیر و جوان در ایران بی فرهنگ هستند، چه آنجا که از زبان اکثر روان شناسان آمار داده اید چه اینجا که نوشتید اید با تلفن دادن چنین و چنان می شود فقط تجربیات شخصی خود را فرافکنی کرده اید.

برای پیدا کردن واقعیت باید پدیده ها از راه های مناسب مشاهده علمی و تحلیل منطقی شوند، تجربیات شخصی نمی تواند پایه نظریات اجتماعی باشند.

Advertisements
2 دیدگاه leave one →
  1. ناشناس permalink
    2010/09/16 14:53

    جالبه که برای جواب دادن به یک سری حرفهای بدون مبنای علمی ,خود شما دوست عزیز روش این آقا رو در پاسخ گوییتون ادامه دادین. توضیحات شما در باره همجنسگرایی کاملا صحیح ولی اظهار نظراتتون در باب تاریخ و تند روی شما همچین بی شباهت به مطالب نفر اول نیست. متاسفانه افراط و تفریط در همه امور و خود مرجع پنداری آفت همیشگی این سرزمین بوده. ازلحن نوشته شما در مورد تاریخ ایران نمیشه اینجور برداشت کرد که شما فقط میخواین از چارچوب دید قالبی به تاریخ خارج شین در حالیکه حتی یک منبع برای حرفهای خودتون نمیارین لابد به این دلیل که همه منابع نوشته همین حکام فاسد بوده ( هر چند که در واقع بخش اصلی تاریخ این حکام فاسد رو غیر ایرانی ها نوشتن). بلکه من بیشتر از نظر شما ایده های امثال پور پیرار به ذهنم میاد که اونا هم در برابر تاریخ سازی یک گروه دیگه از اون ور بوم افتادن. بنده خدا آشور بانی پال و بخت النصر چه ظلمی از دست این فارسای ناخلف نوه نتیجه اون کوروش فاسد کشیدن!!!

    • 2010/09/17 06:02

      من همجنس گرا هستم و از همجنس گرایان طرفداری می کنم و نه از واقعیت های تاریخی، حکومت هخامنشی و فرقه زرتشتی هموفوبیک بوده اند در صورتی که همجنس گرایان در آشور و بابل آزاد زندگی می کردند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: