Skip to content

زیر حجاب ایران – کِیت مَنسی

2010/09/15
by

پیوند به منبع

کلوپ های سکس که موفقیت های چشم گیری به هم زده اند؛ دخترکانی که تنها بیکینی و شلوارک های طلایی به تن دارند مهمانی های دیوانه وار عیش و عشرت، و هرویین ارزان تر از یک تخته شکلات.

درباره تعطیلات در یک سرزمین وحشی شرق دور سخن نمی گوییم، اینجا ایران است. یکی از استبدادی ترین کشورهای دنیا.

در گوشه ای دیگر اما، در خیابان های تهران، حتا آرایش لب یا ناخن برای زنان ممنوع است در حالی که رییس دولت افراطی ایران، محمود احمدی نژاد، با حکم سنگسار سکینه محمدی، مادر دو فرزند، دنیا را به جوش و خروش وا می دارد.

با وجود قوانین فوق العاده سختگیرانه ایران، دنیای پنهانِ مهمانی های تا دمِ صبح گسترش می یابد و بازار مواد مخدر داغ است.

«تصویر کشوری که احمدی نژاد با شهروندان وظیفه شناس ارائه می دهد دروغی بیش نیست.» رکسانا شیرازی که یک ایرانی است با گفتن این جمله اضافه می کند: «شاید این ماجرا پنهانی باشد، ولی به هر حال کلوپ و مهمانی های سکس هر شب در تهران برپاست. و من از نوعِ «دست اولِ» آن را دیده ام.»

می گوید: «وقتی از یک مهمانی خبردار می شوید به خاطر خطرناک بودن موضوع به کسی درباره آدرس آن چیزی نمی گویند چون ممکن است ماجرا به پلیس درز کند. فقط به شما می گویند دنبال فلان ماشین برو تا خانه را پیدا کنی. ریسک خیلی بزرگی است: اگر کسی را توی چنین مهمانی بگیرند با خطر اعدام روبروست. ولی این تنها بخشی از ریسک ماجراست.»

فروشندگان مواد مخدری چون کوکایین و قرص های اکستازی، کسب و کار پر رونقی در ایران دارند. تریاک از شکلات ارزان تر و پیداکردنش ساده تر است. ولی کوکایین، قرص های اکستازی، و مشروب خانگی را هم می توان پیدا کرد.

«تمام کلوپ های سکس و مهمانی های این چنینی در شمال تهران برگزار می شوند؛ محل زندگی «بچه پولدارها». یادم هست که قبل از پارتی اول یک نفر را گوشه خیابان دیدم و بعد دنبال ماشینی حرکت کردم تا به خانه مورد نظر رسیدم. جلوی در به یک نفر معرفی شدیم و بعد از پله های ساختمان بالا رفتیم. به همه اکستازی و کوکایین تعارف می کردند و در گوشه ای دختری همزمان با دو نفر مشغول سکس بود.»

«مهمانی کاملا فاسدی بود، دقیقا یک کوچه بالاتر از جایی که زنی به خاطر چند تار مو دستگیر می شود. در ایران مشروبات الکلی ممنوع است ولی در این مهمانی به سادگیِ آب خوردن در دسترس بود. خیلی از این مشروب ها تقلبی و خانگی بودند ولی همه، همه جا با هم مشغول بودند و هیچ کس به هوش نبود (تا بفهمد).»

با این همه، رکسانا که برای اولین بار پس از ۲۰ سال به ایران برگشته تا در یک جشن عروسی خانوادگی شرکت کند، تنها چند ساعت پس از رسیدنش، کارآمد ترین چهره ایران را دیده است: معصومانه در خیابان راه می رفت که چندین پلیس با باتوم به وی حمله کردند. یکی از افسرهای پلیس فریاد کشید: «چه کار می کنی؟ این چه طرز لباس پوشیدن است؟ و به پاهایم اشاره کردند.»

رکسانا ادامه می دهد: «شلوار بلندی پوشیده بودم و کفش بدون جوراب به پا داشتم، کوچک ترین ذره از قوزک پایم را یک لحظه دیده بودند. وحشت آور بود که تک تکِ رفتارهایتان زیر نظر باشد و اگر دلشان می خواست می توانستند زندانیت کنند و کلیدش را دور بیندازند.»

«ولی این اتفاق تنها پیش پرده ای از کل ماجرا بود، انگار که تا این جا فقط قله بیرون از آبِ یک کوه یخ را دیده بودیم: باید در برابر مردم مراقب گفتارم می بودم و دقت می کردم که با چه کسی و به کجا می روم. نباید با مردی چشم در چشم می شدم و اجازه نداشتم سیگار بکشم. برای این که دوام بیاوری بیرون باید مثل یک آدم آهنی رفتار می کردی.»

به هر روی مقامات ایران برای مهار روحیه طغیان که هر روز گسترده تر می شود کاری از دستشان بر نمی آید. می گوید: «دخترها و پسرهایی را می شناسم که دور تهران با ماشین هایشان به گشت و گذار می پردازند و چون نمی توانند راحت با هم صحبت کنند، پشت چراغ قرمز شماره تلفن رد و بدل می کنند.»

«کانال های تلویزیونی مثل ام تی وی ممنوع اند و دسترسی به وب سایت ها با محدودیت همراه است؛ با این همه نوجوانان موزیک ویدئوهای جدید را پیدا می کنند. در مهمانی های زیر زمینی و مخفی، دخترها پاشنه بلند، شلوارک های طلایی محرک و نیم تنه های بیکینی می پوشند.»

«دسترسی به کاندوم در ایران ساده نیست ولی نوجوانان بدون توجه به این قضیه ارتباط جنسی دارند و به همین دلیل بیماری های مقاربتی در ایران شایع است. همین طور مسئله دخترانی که به شیوه های زیرزمینی و غیرقانونی سقط جنین روی می آورند موجب نگرانی است.»

رکسانا می گوید همجنس گرایی می تواند مجازات اعدام به همراه داشته باشد. بسیاری از مردان همجنس گرا به جراحی های تغییر جنسیت روی می آورند. عجیب است که دولت از این اقدام آنها حمایت می کند.

ایران برآوردی نزدیک به ۱۵۰ هزار جراحی تغییر جنسیت داشته که این شمار در دنیا پس از تایلند مقام دوم را به خود اختصاص داده است. رکسانا می افزاید: «برای دولت تغییر جنسیت مهم نیست ولی برای بسیاری از مردان همجنس گرا تغییر جنسیت مسئله مرگ و زندگی است.»

وی زمانی که ۱۰ ساله بود به بریتانیا رفت و مادرش نگران و نا امید از فرار وی از قلمرو حکومت ستمگر ایران بود. ولی مشکلات خانوادگی او را از خانه فراری داد و زمانی که ۱۶ سال بیشتر نداشت با نمایش برهنگی اش در کلوپ ها خودش را اداره می کرد.

پس از آن با گروه های راک وقتش را می گذراند و از «اسلش» به «گانز اند روزِز» پناه برد و از «تامی لی» به «موتلی کرو». او حتا به یاد دارد که روزی در بیمارستان به هوش آمد؛ یک هفته را با «استوارت کِیبل» نوازنده طبل استروفونیک- زمانی که زنده بود- به کوکایین گذرانده بود.

«خانواده ام به من فشار می آوردند که دکتر یا وکیل شوم ولی من تنها می خواستم خوش باشم. شاید به خاطر عصیان در برابر چیزی که به من آموخته بودند.»

رکسانا که اکنون درباره تجربه هایش کتابی نوشته است می گوید: «حالا در مهمانی ها بالاتنه ام برهنه است و از حجاب به عنوان یک مدل تزیینی استفاده می کنم.»

کتاب وی در ایران ممنوع است ولی او ایمیل های زیادی از ایرانیان دریافت می کند که نا امیدانه به دنبال نسخه ای از کتاب او هستند.

می گوید: «مردم از خود می پرسند: چرا نمی توانند آسوده و باز زندگی کنند و چرا آزادی از آنها گرفته شده است.»

پس از نوشتن این کتاب بازگشت به ایران برایش خطرناک خواهد بود و این یعنی خویشاوندانش را که هنوز در ایران زندگی می کنند شاید دیگر هرگز نبیند.

او می گوید: «نمی دانم که می توانم برگردم یا نه- احتمالاً به دلیل فساد اخلاقی زندانی می شوم. نمی خواهم به صف بی شمار کسانی بپیوندم که سنگسار شده اند، چون آن گونه که می خواستند زندگی کردند.»

* رکسانا شیرازی نویسنده کتاب آخرین فاحشهء: متولد ایران، پشت صحنه بار آمد.

* از: کِیت مَنسی / در: ساندِی میرور

کِیت مَنسی / مترجم:فائقه اشکوری (از انگلیسی) / ساندِی میرور /29/08/2010

Advertisements
No comments yet

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: