Skip to content

من یک لزبین هستم « خودنویس »

2010/12/04

رضا: نظر سطحی «سین.الف» همه ی شیرینی متن رو به گند کشیده. 

پیوند به منبع

image

این روزها تعداد دختران جوانی که احساس می‌کنند رابطه با هم جنس را به رابطه با مردها ترجیح می‌دهند در ایران کم نیست. آنها مدام درگیر این مساله هستند که با موضوع شوهر کردن چگونه کنار بیایند و چطور کاری نکنند که دچار مشکل و دردسر برای خود شوند.

یک

از در مدرسه بیرون می‌آید و چادرش را باد می‌دهد. سر سومین خیابان که می‌رسد چادرش را برمی‌دارد و با دوستش در پارک می‌نشیند، بستنی می‌خرد و قهقهه سرمی‌دهد. بهم تکیه می‌دهند و دست‌های هم را سخت می‌فشارند. گاهی هم بدون آنکه کسی متوجه شود همدیگر را می‌بوسند. دوستانش می‌گویند پدرش یک سپاهی است اما خودش مدام تلاش می‌کند کسی از ماجرای زندگی‌شان خبر پیدا نکند

دوستی نزدیک او با یکی از بچه‌های سال دوم دبیرستان‌شان  در مرکز  تهران باعث  حرف و حدیث‌های بسیاری شده مدیر مدرسه بارها به او اخطار داده که رفتارش را با مریم، سنجیده کند اما او به خاطر جایگاه خانوادگی‌اش هرگز توبیخ و یا اخراج نشده

  بچه‌ها در مورد او می‌گویند: «آنقدر خانواده‌شان مذهبی است که او جرات ندارد بی‌چادر جایی برود. مادرش مدام مراقب اوست و او نمی‌تواند مثل  باقی بچه‌ها  دوست پسرداشته باشد.»

سارا با خنده می‌گوید: «بگذارید خیالتان را راحت کنم. سمیه و مریم لزبین هستند. آنها بدون آنکه برایشان دردسری درست شود باهم هستند. من خودم بارها شنیده‌ام که سمیه می‌گوید که مریم شب‌ها به خانه‌شان می‌آید به بهانه درس خواندن.»

نرگس می‌گوید: «این مساله خیلی مساله عادی شده. این روزها در بیشتر دبیرستان‌های دخترانه، این واژه بکار برده می‌شود و دخترانی که می‌ترسند و یا نمی‌توانند دوست پسر داشته باشند با هم ارتباط می‌گیرند.»

عارفه به بحث می‌پیوندد و می‌گوید: «اولین بار این واژه را وقتی دست یکی از دوستانم را محکم گرفته بودم و باهم قدم می‌زدیم از یکی از پسران محله‌مان شنیدم. بعدها در ماهواره و اینترنت در مورد لزبین‌ها و نیازهایشان بیشترخواندم و فهمیدم که هرگز نمی‌توانم یک لزبین باشم اما هستند دوستانی در مدرسه که بدون خجالت از ارتباطشان با هم حرف می‌زنند و ابایی ندارند از اینکه کسی در موردشان بد فکر کند.»

دو

«از اینکه یک لزبین هستم خوشحالم» این را روجا می‌گوید و بعد با خنده‌ای معنا دار ادامه می‌دهد: «چند بار دوست پسر گرفتم. همه‌شان از من سوء استفاده کردند و رفتند. نیازهای عاطفی ام و لطمه‌ای که خوردم خیلی آزارم می‌داد که با بنفشه دوست شدم. بنفشه دو سال از من بزرگتر است.اولین بار او را در یک کافی شاپ در شمال تهران دیدم. جلو آمد و از من پرسید که آیا فندک دارم یا نه؟ و بعد سربحث باز شد. قرار گذاشتیم فردا با هم کوه برویم. همان فردا به من گفت که ازمن خوشش آمده و می‌خواهد با من سکس داشته‌باشد. او هم از دوست پسرهایش گفت و از اینکه بالاخره فهمیده که با یک زن راضی می‌شود. از من خواست که تجربه کنم. من مدام سرباز می‌زدم اما او مصر بود و به من گفت که حس عجیبی به من دارد. وقتی رابطه‌مان شکل گرفت احساس کردم بنفشه همه نیازهای مرا رفع می‌کند و نه تنها یک معشوق خوب است، یک خواهر خوب، یک دوست خوب و یک همراز خوب است. تنها نگرانی ام این است که مادر و پدرم از رابطه ما مطلع شوند. مادرم  مصر است که بعد از پایان سال آخر دبیرستان شوهرم بدهد ولی من با بنفشه راضی‌ام.»

روجا هفده سال بیشتر ندارد. سه بار در رابطه با پسرها شکست خورده اما رابطه با بنفشه جای همه نگرانی‌هایش را پر کرده. «با بنفشه تصمیم داریم برای ادامه تحصیل از ایران برویم تا بتوانیم آنجا ازدواج رسمی کنیم. اینجا یا ما را شوهر می‌دهند و یا همیشه با مخفی کاری باید با هم بمانیم.»

سه

«سین الف» متخصص روانشناس از دانشگاه تهران معتقد است که این پدیده در ایران بسیار تازه است و دختران جوان دو گروه به  همجنس‌گرایی راغب می‌شوند، دخترانی که در محیط بسته‌ای زندگی می‌کنند و دخترانی که به دلیل تماس با فرهنگ غربی و دیدن فیلم‌ها و برنامه‌های ماهواره‌ای نسبت به این رابطه حساس شده، امتحانش می‌کنند.»

«دختران خانواده‌های مذهبی بعدها دچار مشکل می‌شوند. آنها دوران دبیرستان خود را با همجنس خود تجربه می‌کنند و در سال‌های ابتدایی  دانشگاه یا پایان دبیرستان باید  شوهر کنند. آنها با تضادی که در ذهن خود دارند تا چند سال اول زندگی خود درگیر هستند. مخصوصا اگر در ازدواج خود موفق هم نباشند. »

تعداد این افراد کم هم نیست. برخلاف آنچه فکر می‌کنیم این افراد در جامعه پراکنده‌اند. آنها زیر پوست شهر با نگرانی آینده رابطه‌شان زندگی می‌کنند. جامعه نسبت به این دختران کمتر از پسران  همجنسگرا مشکوک می‌شود اما فشاری که روی همجسنگرایان زن بعد از دوران دبیرستان است به قدری بالاست که بسیاری از آنها از ازدواج و  روابط آزاد با مردها .وحشت دارند

«من یک لزبین هستم اما می‌دانم حتما شوهر می‌کنم و بچه دار می‌شوم. خودم هنوز نمی‌دانم چطور می‌توانم با این ماجرا کنار بیایم» زینب  اشک‌هایش را پاک می‌کند و به آرزو نگاه می‌کند.

Advertisements
12 دیدگاه leave one →
 1. hamlet permalink
  2010/12/05 01:00

  اصولا روانشناسها فقط بلدن گند بزنن!

 2. 2010/12/05 12:01

  این روانشناس با تفسیرش ذهن هارو به این موضوع منحرف میکنه که این دختران از ترس شوهرداری لزبین میشن نه از لحاظ گرایش طبیعی که درونشون هست!..
  یه استریت هیچوقت نمیتونه یه همجنسگرا رو بفهمه..حتی اگه روانشناس باشه و هزارتا کتاب خونده باشه!..
  اونها به جای پذیرفتن اصل مسله میان فرضیه هایی رو مطرح میکنن تا به این شکل اسمشون توی کتابی مجله ای یا همین مصاحبه ها ثبت بشه!
  خیلی دوس دارم همین کامنت هایی که ما مینویسیم یا خودت مینویسی رو توی سایت یا وبلاگ همین اشخاص کپی کنی تا بفهمن دارن توی کاری که بهشون مربوط نیس زیادی دارن اظهار فضل میکنن!

  یوسف

  • 2010/12/05 17:57

   چشم من سعی خودم رو کردم و می کنم

 3. صدرا permalink
  2010/12/10 18:07

  من به عنوان یک روانشناس خطاب به سین الف باید بگم : همکار عزیز! خاک برسرت!

 4. آرش permalink
  2011/01/09 18:31

  من به عنوان یک روانشناس در طهران ؛ اظهار نظر قطعی در مورد این موضوع(همجنسگرایی دختران) منطقی نمیدانم، زیرا این رفتار دلایل مختلفی میتواند داشته باشد ؛ از جمله:
  کمبود توجه و رسانه های غربی و.. میتواند داشته باشد،
  با توجه به این موارد و همچنین ازاد نبودن همجنسگرایی در کشور ایران اظهار نظر قطعی در مورد دلایل این رفتار (البته من خودم مخالف همجنسگرایی هستم و ان را رد میکنم) اشتباه است.

 5. سعید آقایی permalink
  2011/01/09 18:43

  من جایی رو به گند نکشیدم؛ من درست گفتم دختر خودم هم یک لزبین است و این عادی است. 🙂

 6. سپیده permalink
  2011/06/30 22:17

  در جواب به آقای آرش، اسمتونو دیگه روانشناس نزار چون قدرت درکت صفره!

 7. roya permalink
  2011/10/22 11:33

  اول از همه دوست دارم که اینو بگم من به همه نوع گرایشی احترام میزارم.و اینکه من فکر میکنم که ما ادما نباید اینقدر خودخواه باشیم که چون خودمون همجنس گرا نیستیم زندگی رو از همجنسگراها صلب کنیم.همیشه خودتونو جای طرف مقابل بزارید.اگر خودتون هم همجنس گرا میبودید ایا دوست داشتید با شما مثل مجرم رفتار و زندگی رو از شما صلب کنن و…../پس بیایم اینقدر ظالمانه نظر ندیم دوستان/به امید ازادی ی همه ی متفاوت
  ان در جهان

 8. 2013/10/21 13:22

  من لزم ولی نیازمندارضاجنسم نیستم «خواهان ارضاروحم هستم لزبه اشتباه جوردیگری تعریف شده من نمی تونم قبولش کنم بلکه جزی ازرابطه است نه خودموضوع

 9. فائزه permalink
  2014/01/12 15:39

  من یه همجنس گرام و با همجنس بازی مخالفم..نظر این س.ا درمورد همجنس باز ها صدق میکنه!!همون ادمایی که واسه ارضاشدن بدون استرس با همجنسشون رابطه برقرار میکنن.. :|| عشق رو با سکس قاطی نکنین! 😐

 10. زهره لزبين permalink
  2014/07/03 20:02

  زهره فقط لزبينهالزرويايي واموزش. ٠٩٣٦٧٣٧٧٤٤٦

 11. زهره لزبين permalink
  2014/07/03 20:06

  زهره «انجام:اموزش:اشنايي باديكرلزبينها فقط خانمها ٠٩٣٦٧٣٧٧٤٤٦

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: