پرش به محتوا

همجنس گرا: صدور حکم کشتار همجنس گرایان توسط محسن کدیور (یکی از سران جنبش سبز)

2011/04/01

پيوند به منبع

محسن کدیور در پاسخ به یک پرسش اینچنین گفته است :

محسن کدیور

پرسش : تعارض اسلام سنتي با حقوق بشر در ضمينه انتخاب جنسي امري است كه در سوالات از قلم افتاده. آيا فقه سنتي در مورد نوع انتخاب شريك جنسي (همجنس بازي) به گونه اي تبعيض آميز عمل نمي كند؟ اين تبعيض در كداميك از محورهاي فوق ميگنجد؟

پاسخ کدیور :

اولا: ارتباط جنسي با جنس موافق (همجنس بازي) در اعلاميه جهاني حقوق بشر و دو ميثاق پيرو آن به رسميت شناخته نشده است. تلاش همجنس گرايان در شناخته شدن آنها به عنوان يك اقليت (اقليت جنسي) در اسناد اصلي اجماعي بين المللي تا كنون به نتيجه نرسيده است. تا آنجا كه من مي دانم تنها جائي كه به اين امر اشاره ضمني شده در يك سند فرعي در مورد پناهندگي افرادي است كه به خاطر در پيش گرفتن اين رويه در كشور خود در خطر مرگ قرار گرفته اند. در برخي كشورهاي اروپائي كوششهائي براي به رسميت شناخته شدن همجنس گرايان و پذيرش خانواده متشكل از دو جنس موافق آغاز شده ، اما نهايت موفقيت آنها اين بوده كه روابط جنسي از حقوق شخصي است و در صورتي كه با تراضي طرفين باشد احدي حق مخالفت يا ناديده گرفتن آن را ندارد. همجنس گرائي در تمام جهان منتقدان بسيارجدي دارد چه در ميان پيروان اديان الهي (مسلمانان، مسيحيان و يهوديان) و چه در ميان افراد عرفي غير ديني. به هر حال همجنس بازي تا كنون فاقد پشتوانه اجماعي بين المللي به عنوان يكي از مصاديق حقوق بشر است.

ثانيا: اصولا همجنس بازي يا همجنس گرائي امري غير عقلائي و غير انساني است و انحراف از مسير صحيح بشري محسوب مي شود. بيشك موافقان اين رويه سخن ما را باور ندارند، آنچنانكه ما نيز در مدعيات و ادله همجنسگرايان سخن موجهي نيافته ايم. در نهايت به لحاظ عقلائي از قبيل امور جدلي الطرفين مي شود. براي ورود در مصاديق حقوق بشر مبنائي عقلائي و موجه لازم است. همجنس گرائي تا كنون به لحاظ عقلائي از حقوق بشر شناخته نشده است. به قول مشهور اول برادريت را اثبات كن بعد ادعاي ميراث كن، در شمرده شدن همجنس گرائي در زمره حقوق بشر ترديد جدي وجود دارد، با چنين ترديدي بحث از تبعيض درباره اقليتهاي جنسي چه محلي از اعراب دارد؟

ثالثا: ارتباط جنسي با همجنس در همه اديان ابراهيمي از جمله اسلام بشدت تقبيح و تحريم شده است. قرآن كريم با شديدترين لحن ممكن اين رويه را تحت عنوان رويه قوم لوط مذمت كرده است. علماي اسلام – اعم از اهل سنت و شيعه – در ممنوعيت شرعي و اشد مجازات همجنس بازان همداستانند. رضايت طرفين در فعلي كه نهي موكد شرعي دارد كارساز نيست. حرمت شرعي لواط و مساحقه و مجازات شديد مرتكبين آنها از احكام ثابت و دائمي شرعي است. روشنفكري ديني در اين مسئله كه فاقد پشتوانه عقلائي است با اسلام سنتي در حرمت شرعي و اصل مجازات(فارغ از نوع آن) برخوردي مشابه دارد. البته تجسس در حريم خصوصي افراد هم ممنوع است. با صراحت مي گويم مسلماني مطلقا همجنس گرائي را بر نمي تابد و از تمامي طرق موجه براي ريشه كن كردن اين انحراف تأسف بار از جوامع انساني كوشش مي كند.

منبع

4 دیدگاه leave one →
 1. ebrahim permalink
  2011/04/02 00:36

  نقدی برای نظر آقای کدیور…
  1.منظور شما از به رسمیت شناخته نشدن همجنس گرایی در اسناد بین المللی چیست.در حال حاظر در بسیاری از کشورهای اروپایی آنها دارای حقوق هستند و حتی حق ازدواج هم دارند و بسیاری چیزهای دیگر که آقای کدیور یا از نادانی و یا از تعصب به از آنها خبری ندارد…2.در ادیان آلهی به خیلی از چیزها اشاره نشده ولی در دنیای حاظر در حال اجراست.مثلا لقاح خارج رحم یا پیوند اعضاء یا مجرم ندانستن و عدم اعدام
  قاتلین بل فطره که ژنتیکی قاتل بدنیا می آیند و این از ضعف دین است که در خیلی موارد نتوانسته اظهار نظر
  کند….3.شما وقتی میتوانید بگویید که امری غیر عقلانی استکه آن امر توسط کتب علمی ثابت نشده باشد که این مورد را هم در زمینه همجنس گرایی علم انجام داده است…4.آقای کدیور عزیز بهتر است بجای آن شال سبز وکلاه گذاشتن سر مردم و دوختن یک جیب شرعی دیگر به طریق جدید کمی مطالعه علمی انجام بدهید.

 2. nima permalink
  2011/04/02 14:57

  طرز تفکر آخوند همینه چه سبز باشه چه سیاه چه سفید فرقی نمیکنه

 3. saeedeh permalink
  2011/04/04 14:10

  شما خودتونو ناراجت نکنید این آقا بعد از این حرفش دیگه سبز نیست تنها کسایی سبز هستند که خواهان عدالت و برابری و آزادی برای همه باشند

 4. مشکین شهری permalink
  2012/06/25 20:26

  این افراد وقتی با حرف منطقی روبرو میشوند اینچنین پرت و پلا میگویند انتظار بیشتری هم از این افراد سنتی و مذهبی وجود ندارد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: