Skip to content

دخترانه های متفاوت زندگی دختران همجنس گرا « آژانس خبری روز »

2011/04/15
by

پيوند به منبع

گزارش "دی نا" از پدیده ی همجنس گرایی دختران/1

دخترانه های متفاوت زندگی دختران همجنس گرا

پژوهشگران در مؤسسات معتبر علمی در سراسر دنیا، در پی انجام مطالعات و تحقیقات به این حقیقت دست پیدا کرده اند که همجنس گرایی ریشه ی ژنتیکی دارد و در واقع ساختار مغز انسان به گونه ای است که تمایلات همجنس گرایانه از خود بروز می دهد.

گروه جامعه دی نا- زهره عباسی
محبوبه.ز، علت احساس تمایل خود به همجنسانش را عشق پسر بودن خود نامید و گفت: از کودکی دوست داشتم، نقشی مانند پدر و یا برادر بزرگترم داشته باشم و با تشکیل خانواده و داشتن همسر از یک زن حمایت کنم و از همان زمان از بازی با پسران و جای داشتن در میان آنان علیرغم این که دوست داشتم یکی از آنان باشم، اکراه داشتم.
زیبا.ن دختر دیگری که برای مشاوره جهت رفع مشکل خود به روان درمانگر مراجعه کرده است، گفت: ارتباطات جنسی زنان و مردان، همیشه برای من یادآور نوعی خشونت و بروز رفتارهای خشن بوده است، لذا در برقراری ارتباط با جنس مخالف به ویژه خواستگارانم حتی در حد مکالمه ای کوتاه مشکل دارم و نمی خواهم با یک مرد ازدواج کنم.
میترا.م مادر یکی از دخترانی که به همجنس گرایی بیش از دگر جنس خواهی تمایل دارند، با بیان مشکلات فراوانی که در مدرسه، دانشگاه و دیگر محیط های اجتماعی به واسطه ی حضور دخترش که رفتاری متفاوت از دیگر هم جنسان خود دارد، افزود: مشکل ساغر درمانی ندارد، پدرش ما را ترک کرد، با این حال ساغر حاضر نیست مانند دیگر دختران زندگی کند و می خواهد با کسی که احساساتی شبیه خودش دارد، زندگی کند.
در دهه های اخیر و با از میان برداشته شدن برخی موانع و پرده ها که تا پیش از آن مانع از صحبت و طرح عریان برخی پدیده های اجتماعی بود، گرایشات همجنس گرایانه به عنوان یکی از حقایق و واقعیاتی که در جوامع گوناگون بشری از سال ها پیش وجود داشته است به نحوی دیگر و شکلی متفاوت مطرح می شود و مورد بررسی قرار می گیرد.
مریم دانشفر، کارشناس علوم اجتماعی، در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه آژانس خبری روز(دی نا)، در خصوص آسیب شناسی پدیده ی هم جنس گرایی دختران در اجتماع گفت: محققان و پژوهشگران در دانشگاه ها و مؤسسات معتبر علمی در سراسر دنیا، در پی انجام مطالعات و تحقیقات خود، به این حقیقت دست پیدا کرده اند که همجنس گرایی ریشه ی ژنتیکی دارد و در واقع ساختار مغز انسان به گونه ای است که تمایلات همجنس گرایانه از خود بروز می دهد.
وی افزود: جای تردید نیست که تمایلات هم جنس خواهانه و هم جنس گرایانه در ناخودآگاه و شخصیت درونی افراد در جوامع مختلف، وجود دارد و افکار اجتماعی، سطح سواد، تربیت، آموزش، طبقه و محیط خانوادگی و اجتماعی، هیچ کدام نمی توانند فرد را به انتخاب دیگری وادار نمایند.
دانشفر خاطرنشان کرد: با این همه نباید از نظر دور داشت که به دور از تعصبات و سخت گیری ها، قبول این واقعیت امری ضروری است که تمایلات همجنس گرایانه در اغلب افراد در سنین 10 تا 15 سالگی وجود دارد و بعد از آن شرایط رشد و نمو و چگونگی محیط بالندگی فرد می تواند در این پدیده اثر گذار باشد.
وی هم چنین گرایشات همجنس گرایانه را امری مربوط به ساختار بیولوژی افراد خواند و تأکید کرد: همجنس گرایان، بیمار نیستند، بلکه این پدیده و بروز آن در شرایطی، به عوامل بیولوژیک افراد اعم از زنان و مردان مربوط است و اینکه در برخی جوامع بیشتر شاهد بروز آن هستیم و در کشورهایی کمتر آن را در سطح اجتماع می یابیم، به دلیل نوع ساختار اجتماع کشورهای گوناگون است که تا چه حد و اندازه ای اجازه و امکان بروز و ابراز آن را به افرادی که تمایلات همجنس گرایانه دارد را می دهد.
دانشفر از پدران و یا مادرانی که فرزندانی با حالات و رفتارهای مذکور در خانواده دارند، خواست با مراجعه به متخصص و مشاورین این حوزه و طرح مشکلات خود از آنان بخواهند تا در جهت استفاده و بهره گیری از روش و شیوه ی مناسب رفتاری، از ابراز حرکات و برخوردهای نامناسب که اثرات مخرب تر و وارونه ای دارد و گاه ممکن است به فرار دختران از خانه، ارتکاب جرایم و نیز اعتیاد به روان گردان ها و دیگر مواد مخدر می شود، خودداری کنند .
وی اظهار کرد: اصلاح شیوه ها و الگوهای رفتاری در خانواده ها و پرهیز از رفتارهایی که به ایجاد عقده های روانی و اختلالات گوناگون منجر شود، امری است که در پیشگیری و یا بهبود این وضعیت مؤثر است.
در پایان گفتگو، دانشفر، مراجعه ی زنان و دختران همجنس گرا به کلینیک های روان درمانی که در حوزه ی مشکلات جنسی و درمان آن فعالیت می کنند را مفید دانست و گفت: این اماکن، کلینیک هایی هستند که افراد می توانند چنانچه بخواهند با کمک مشاور و پزشک، تا حدی که امکان آن وجود داردبا روان درمانی، رفتار درمانی و نیز دارو درمانی، درمان شوند.

Advertisements
No comments yet

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: