Skip to content

محدوده ی سرخ: بچه ها من ازین وبلاگ خدافظی کردم رفتم یه جای دیگه ، نمیخوام بحث های روز ملی رو به اونجا هم بکشم .اما یه سری توضیحات بود به نظرم رسید که بگم بد نیست هر چند که آب در هاون کوبیدنه

2011/07/04

پسر: به دلایل امنیتی از بازنشر قسمت هایی از این پست معذوریم.

پیوند به منبع

1
چرا روز دوم مهر را تحریم کردند ؟
آقای امیر همجنسگرا در وبلاگش نوشته که:

"این روزی است که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در دانشگاهی در نیویورک در پاسخ به پرسشی گفت که:

ما در ایران “مثل کشور شما” همجنس باز نداریم، در کشور ما چنین چیزی وجود ندارد. که اشاره او به این بود که همجنس گرایان ایران مانند کشور آمریکا آزاد نیستندو پدیده حقوق همجنس گرایان در ایران به صورتی که در آمریکا مطرح است وجود ندارد.پس از این جریان به دلیل ترجمه بدی که از سخن او به زبان انگلیسی شده بود و شنوندگان انگلیسی زبان به اشتباه افتاده بودند که او گفته در ایران همجنس گرا نداریم، در سه مصاحبه دیگر از او در اینباره پرسش شد و او منظورش را مشخص کرد و در اینباره توضیح داد. "

شما مفسّر حرف های آقای احمدی نژاد هستین ؟ تفسیر شما از سخنان ایشون همون قدر میتونه درست باشه که تفسیر بقیه . شما میگید که ترجمه ی بدی از حرفهای ایشون به زبان انگلیسی شده ، عزیزم ما فارسی زبان هستیم و از روی نطق فارسی خود احمدی نژاد میتونیم حرفش رو تفسیر کنیم شما رفتی چسبیدی به ترجمه ی انگلیسیش ؟  بنابرین تفاسیر زیاده و هر کس با توجه به تفسیری که برداشت میکنه میتونه به دوم مهر رای بده یا نده .

"حال جریاناتی که منافعی در این رابطه دارند در تلاشند که با متوصل شدن به ترجمه و برداشت نادرستی که از سخن احمدی نژاد شده، تصفیه حساب های سیاسی خود را با احمدی نژاد از طریق خرج کردن جامعه اقلیت های جنسی ایران انجام دهند و بخصوص اینکه از سیاه نمایی و وارانه جلوه دادن حقایق در ایران سوء استفاده کنند."

چه منافعی ؟ چه کسانی دنبال منافع شخصی خودشون هستند ؟  کسانی که اولین جمعه رو تحمیل کردند یا کسانی که به دوم مهر رای دادند ؟ هنوز جوهر پستهای تاریخی ای که گذاشتید خشک نشده  . کسی متوسل به ترجمه نشده ، همه فارسیشو گوش دادن  شما خودت متوسل به ترجمه ی نادرست شدی . در مورد برداشت هم گفتم برداشت ها میتونه متفاوت باشه . شما خدایی ؟ بتی ؟ باید برداشت شما درست باشه ؟ بکشن عزیزم این بت رو . بیرون بیا ازین توهم . گیرم که برداشت شما درست ، پدیده حقوق همجنسگرایان آنگونه که در آمریکا هست در ایران نیست ، حقوق همجنسگرایان چیه ؟ اولین حق ، اینکه قبول کنن هستیم دومین حق حقوق شهروندی برابر و یا خیلی چیزای دیگه ، وقتی این حقوق رعایت نشه  ( که نمیشه )  چه فرقی میکنه با نادیده گرفتن همجنسگراها ؟  نطق آقای  احمدی نژاد واضح بود من نمیدونم چرا لقمه رو از پشت سر میزارید توی دهنتون .

"به همین منظور با تحمیل نمایشی به عنوان رای گیری فیس بوکی سعی در معتبر جلوه دادن این تحمیل به عنوان یک خواست عمومی از سوی اقلیت های جنسی ایران کردند، و دوم مهر ماه، سالگرد این سخن رانی را به عنوان روز ملی اقلیت های جنسی نام نهادند."

تحمیل نمایشی ؟ این دیگه واقعا بی انصافیه ، این پست که از ترور هولدن هست رو بخون عزیزم بعد اونوقت معنی تحمیل نمایشی رو متوجه میشی  ( شایدم نشی ) . رای گیری  در فیس بوک رو هملت راه انداخت . رای گیری قبلی با جامعه ی آماری شصت و نه نفر که توسط هملت راه افتاده بود بین گزینه های _ اولین جمعه مرداد و اول مرداد _ خوب بود ، عزیز بود ، محترم بود  حالا این یکی که  توسط هملت عزیز راه افتاده اخه ؟ تحمیله ؟ تو خودت رو میزاری جامعه ی اقلیت های جنسی بعد از طرف همه شون حرف میزنی ، بعد این تحمیل نیست ؟

چرا فکر میکنند که تحمیل است و این روز به اقلیت های جنسی ایران مناسب نیست ؟

"نخست اینکه تمام ماجرای این سخن رانی درباره همجنس گرایان است، همجنس گرایان فقط بخشی از اقلیت های جنسی هستند، گذشته ازاینکه واقعیت های سخن محمود احمدی نژاد در نیویورک درباره همجنس گرایان چه بوده یک نکته غیر قابل انکار است و آن اینکه این سخن احمدی نژاد فقط در مورد همجنس گرایان بوده و شامل سایر اقلیتهای جنسی از جمله ترا جنسی ها نمی شود."

عزیزم میشه به من بگی شما که به اولین جمعه ی مرداد رای دادی  توی وبلاگت های و هوی راه انداختی پست گذاشتی دفاع کردی ،                                                                                                     ضمن اینکه چرا همجنسگرایان پرچم دار مبارزات اقلیت های جنسی نباشند ؟ میدون بازه اگر ترنس ها و بقیه ی اقلیت های جنسی میخوان که پرچم دار باشن من با جون و دل زیر پرچمشون فعالیت میکنم . هدف  ، رفع ِ درد ِ مشترکه  چه گی چه لز چه ترنس ، چه فرقی میکنه ؟

"این روز سیاست های جهت داری را دنبال می کند که حتی مورد توافق همه همجنسگرایان هم نیست چه برسد به اقلیت های جنسی، جریاناتی با بهره برداری از سخنان احمدی نژاد قصد دارد با یدک کشیدن عنوان روز ملی اقلیت های جنسی از این مناسبت بهره برداری سیاسی در جهت اهداف خاص خود را بکنند، این در حالی است که افراد دیگری که وابسته به جریانات سیاسی مخالف محمود احمدی نژاد هستند مانند حجت الاسلام و المسلمین سید محمدخاتمی سخنان بسیار روشن تر و سخت تری بر علیه همجنس گرایان در همین آمریکا بر زبان آورده اند، سید محمد خاتمی در جریان کنفرانسی در آمریکا اعدام و سنگسار همجنس گرایان را روا دانست و از آن به شدت دفاع کرد، این اقدام خاتمی بازتاب بسیار گسترده رسانه ای در سطح بین المللی داشت. چطور است که سخن رانی محمود احمدی نژاد مورد توجه تحمیل کنندگان این روز قرار می گیرد و سخن رانی سید محمد خاتمی نادیده گرفته شود؟"

مورد توافق تو نیست عزیزم ، تا کی میخوای از طرف اقلیت های جنسی و همجنسگرایان حرف بزنی ؟ ما از هر فرصتی میتونی استفاده ی مطلوب کنیم ، میتونیم مصادره به مطلوب کنیم . وقتی آقای مهران مدیری جفنگیاتش رو توی یه فیلم چهل و پنج دقیقه ای به تصویر کشید که حدود یکی دو دقیقه اش مربوط میشد به مسخره کردن همجنسگرایان ، خود شما اومدی و پست گذاشتی و مراتب انزجار خودت رو از این فیلم اعلام کردی و من هم با شما هم عقیده بودم و تحسین کردم . مطلب اینجاست اگر آقای مدیری این فرصت رو ایجاد نمیکرد  آیا شما در وبلاگت و یا بقیه در وبلاگشون پستی درباره ی همجنس گرایان و همجنس بازان و پارک دانشجو و غیره و ذالک  که مربوط میشد  به مسخره شدن در فیلم ها ، میزاشتن ؟ آقای مدیری  همجنسگراها رو حساس کرد  و دادشون رو بلند کرد . باعث شد من توی هر جمعی که نشستم که داشتند اون فیلم رو میدیدن  توضیحاتی بدم تا از سر نا آگاهی برداشت غلط نکنن ، توضیحاتی که شاید هیچ وقت فرصت نمیشد تا بدم . سخنرانی آقای احمدی نژاد هم همینطور  میتونیم ازش استفاده ی مفید کنیم ، میتونیم هم نکنیم . حالا چون رای دادند به دوم مهر   تحمیل منافع سیاسی میشه ؟  آخه چه قدر بدبین ؟  سخنرانی آقای احمدی نژاد مال این دوره است سخنرانی آقای خاتمی مال قبلتره تنها فرقشون هم اینه که یکی زیادی خاک نشسته روش  مگرنه جفتشون درباره ی سرکوب همجنسگراهاست  . مسئله اینجاست شما که شیپور جمعه  جمعه ات گوش همه رو کر کرده  ،  همینشم ندارین . من خودم به یکم مرداد رای دارم همه اش 5 تا رای آورد ، یعنی بی مناسبت ترین و غیر سیاسی ترین و غیر دینی ترین روز همه اش 5 تا رای آورد ، خواسته ی من یک مرداد بود اما خب بقیه میخوان دوم مهر باشه ، چه ایرادی داره ؟  دوم مهر تازه خواهان بیشتری هم داره . من نمی دونم شما چه قدر سواد داری ولی توی آمار مهندسی  ما میایم یه جامعه ی آماری کوچیک و تصادفی رو ایجاد میکنیم بعد گسترشش میدیم و نتایجش رو  بررسی میکنیم . شما یه تنه  میخوای پا بزاری روی نظر همه  چون فکر میکنی نظرت درسته ؟ آخه نمیگن توهم زدی ؟ دوست من برای تو که این همه سابقه ی فعالیت داری ( به قول خودت حتی بیشتر از ساقی و آرشام )  این خیلی بده . شما که اومدی رای دادی ، شما که میومدی توی صفحه ی فیس بوک اعتراض میکردی به اینکه چرا رای گیری میخواین راه بندازید ، خب یکی از اون بیانه ها نوشته بود که گزینه های پیشنهادی خودتون رو بگین ، خوب شما اگه دوست داشتی که روزی که خاتمی سخنرانی کرد روز پیشنهادی باشه ، خوب اعلام میکردی مگه کسی جلوتو گرفته بود ؟ نکردی برادر من و هر قصوری  نتیجه  ی خودشو داره  .

"تعیین چنین روزی با چنین بار سیاسی سنگینی جامعه اقلیت های جنسی رامورد تهدید از سوی جریانات سیاسی مختلف قرار خواهد داد، و این امنیت اقلیت های جنسی ایران را با خطر جدی مواجه خواهد کرد، تعیین روزی که رئیس جمهور کنونی مملکت را هدف قرار داده مسئله شوخی نیست که نادیده گرفته شود. هیچ دلیلی نداشت که جامعه اقلیت های جنسی برای بهتر کردن شرایط خود دست به یک چنین ریسک سیاسی و امنیتی بزرگی بزند، واضح است که از این پس مسئولیت کلیه تهدیدات امنیتی بر عهده پیشنهاد دهندگان این روز خواهد بود."

این برداشت شماست عزیزم ، خیلی ها برداشت دیگه ای دارن ازین روز . مگه تعیین اولین جمعه به عنوان روز ملی اقلیت های جنسی یا پخش بروشور ضد هوموفوبیا در سطح شهر تهران  یا نوشتن و نشر مقاله و کتاب و مطلب در نشریات و رادیو ها و وبلاگ ها و سایت ها و … سیاسی نیست ؟ هست ولی باز انجام میشه . نمیشه ننوشت نکرد ندید نگفت چون سیاسیه ، به هر حال هر مطلبی  که مربوط به اقلیت های جنسی باشه خواه ناخواه سیاسی هم میشه  و میشه ازش برداشت های سیاسی هم کرد .

"البته روشن است که عده ای ممکن است حاضر باشند این ریسک را بپذیرند و وارد بازی های سیاسی شوند ولی تحمیل این ریسک امنیتی به دیگران کاری کاملا ضد اخلاقی است.

این اقدام نابجا سبب تفرقه و کدورت در میان اقلیت های جنسی شده و اگر ادامه پیدا کند صدمه بزرگی به جامعه اقلیت های جنسی خواهد زد، این چیزی است که ما در شرایط سخت کنونی در ایران به هیچ صورت به آن نیاز نداریم، نباید خود ما هم عاملی برای صدمه زدن به اتحاد اقلیت جنسی وبهبود وضع زندگی در ایران شویم."

من واقعا متعجبم ، شما از اتحاد حرف میزنی ؟ از بهبود وضع زندگی در ایران حرف میزنی ؟ واقعا این خودتی ؟  اتحاد ازین بزرگتر که نزدیک به سیصد نفر   یه شبه بدون هیچ تبلیغات گسترده ای  با در نظر گرفتن بار امنیتی   و همه ی مشکلات پیش رو اومدن توی یه نظر سنجی اونم توی یه سایت فیلتر شده  شرکت کردن ؟ نکنه اتحاد منظورت از ما بهترونه که به خطر میافته یا انجمن شش دسته ؟

عزیزم هر چه قدر میخوای فریاد کن . نهایتا طبق همون آمار مهندسی که گفتم ، داده های پرت از مجموعه ی آماری حذف خواهند شد . تا وقتی که اراده ی جمعی حاکم باشه  جایی برای تصمیمات شخصی و پشت پرده نمیمونه .

این کارزار زیبا ،  تجربه ای بود برای همه ی ماها که چطور میتونیم تابع جمع باشیم  و با وجود اختلاف نظر حرفهای همدیگر رو بشنویم . من نه دوم مهر که فراتر از اون ،  نتیجه این نظرسنجی که همون اعلام اتحاد و همبستگی و کسب تجربه ای تازه از فعالیت های اجتماعیه رو  تبریک میگم .

2

پرسشی از ساقی قهرمان

ساقی جان اگر یادتون باشه  من در گفتگویی که با شما داشتم از شما پرسیدم که  آیا واقعا اون دو نوجوان همجنسگرا بودن یا نه ؟
و بعد از شما اجازه گرفتم که آیا میتونم بگم که اینو از شما دارم نقل میکنم یا نه ، و شما گفتی ایرادی نداره اگر اسم منو هم بیاری  و من با اجازه ی قبلی که از شما گرفته بودم نقل قول زیر رو بدون دخل و تصرف از چتمون کپی کردم البته قبل و بعد از چتمون درین باره صحبت هایی کرده بودیم  ولی چون اونهارو اجازه نداشتم ، منتشر نکردم و به همین قسمتی که اجازه داده بودین بسنده کردم  ،  لطفا بزرگواری کنید و رفع ابهام کنید :
" من یادم میاد اولین خبری که روزنامه های رسمی ایران منتشر کردن این
بود که یک زوج همجنسباز رو دستگیر کردند
بعد که اعتراضهای بین المللی شروع شد گفتند این دو تا به یه بچه سیزده
ساله تجاوز کردند
یعنی اخبار روزنامه ی ایران، بعد بهش اضافه شد
.
و
آیا جامعه دگرباش باید فقط به اتکا به اخلاقیات، از
مرگ فرار کنه؟
یا به اتکا حق زندگی؟
چرا باید دو بچه، که به هر دلیل، حتی اگر ثابت هم شده باشه که تجاوز
کردند، به یه بچه دیگه، و بدون این که فرصت دفاع داشته باشند، از عطوفت
جامعه گی برای برخورداری از دادگاه عادلانه استفاده نکنند؟
چرا جامعه گی باید مثل آخوندها عبای خودشو آب بکشه از نزدیکی مجرمین؟" 
آقای امیر همجنسگرا اگر نقل قولی میکنی کامل انجام بده نه اینکه یه قسمت از حرف منو کپی کنی ، اینجوری یهو یه جمعی برمیگردن میگن که منافع شخصیتو دنبال میکنی و دوست داری حقیقت رو واروونه جلوه بدی . منم که دلسوز ، نمیخوام کسی این حرفارو دربارت بزنه .آخه تو خیلی پیش کسوتی !!! حتی بیشتر از آرشام و ساقی ( البته اینو خودت گفتی ها توی فیس بوک  منم هم ایمیلش رو دارم هم عکس انداختم ازش مثل همه ی کامنتهایی که حذف کردی به زودی زود من یه پست میزارم و یه کار مقایسه ای انجام میدم از کامنت ها و پست هایی که حذف کردی )
3
مخالفم
1- آیا با مجموع 277 رای میتوان گفت این انتخابات درست است و نظر جمعی در پشت آن وجود دارد ؟ 277 رای بهتر است یا 6 رای ؟ وقتی که انجمن شش دست اولین جمعه رو تحمیل کردند به جامعه ی همجنسگرایان و دوجنسگونه گرایان و …   و وقیحانه به توهین های خودشون  ادامه دادند  آیا اصلا مسئله ی نظر جمعی مطرح بود ؟ 277 رای یک امتحان است نه یک رای گیری یک امتحان بزرگ برای کسانی که می گفتند نمی شود رای گیری کرد و یک تجربه ی بزرگ است برای کسانی که تا به حال فعالیت های جمعی نداشتند . 277 نفر به هر حال یک جمعی از اقلیت های جنسی هست یا نیست ؟ درست است که 7 میلیون نیست  ولی 6 نفر هم نیست . کسانی که درین نظرسنجی  شرکت کردند  حداقل افرادی بودند که نسبت به گرایش و هویت خود احساس مسئولیت کردند ، آیا این نظر ِ جمعی نیست ؟ آیا این نظر ، جمعی نیست ؟

2- آیا همه دسترسی به سایت فیلتر شده ی فیسبوک دارند؟( که خود من که عضو فیسبوک هستم رای ندادم، چون کاملا تابلو نشون میده که شما در این نظر سنجی شرکت کرده اید و من این را به دلایل شخصی و امنیتی قابل قبول نمی دانم و اکثریت افرادی که رای داده اند یا با پروفایل مربوط به هویت جنسی خود ( بر مبنای هموسکشوالی نه پروفایل شخصی) رای داده اند یا در خارج ایران هست و اهمیتی برایشان ندارد این مسئله.)

حداقل بهتر بود از یک سایت غیر فیلتر و بدون نمایش اطلاعات رای دهنده به همگان این رای گیری انجام می پذیرفت.

و نکته ی دیگر همه که عضو فیسیوک نیستند.

در هر نظرسنجی ای تنها اکثریت ِ توانا قابلیت اظهار نظر دارند ، یکی ممکن است که گی باشد ولی کور باشد و نتواند بخواند که نظرسنجی ای هست ، یکی ممکن است لز باشد  و از   روستای  یارممد خروط سیستان و بلوچستان (واقعا وجود داره )باشد و دسترسی به نت نداشته باشد و نتواند رای دهد  ، یکی ممکن است ترنس باشد  و کامپیوترش خراب شود و پایش هم بشکند و نتواند برود کافی نت رای بدهد . برای یک نظرسنجی   درباره ی اقلیت های جنسی که نمیشود رفت زنگ خانه ها را زد و گفت  ببخشید شما عضو جامعه ی اقلیت های جنسی هستین ؟ نظرتون درباره ی روز ملی چیه ؟ الهام حرف قشنگی زد  توی فیس بوک گفت نمیشه سر گذر مردم نشست که خانوم آقا نظر شما چیه ؟ همه عضو فیسبوک نیستند و این ایراد وارده  ولی اینکه فیس بوک  مشخص میکنه که چه کسانی به چه گزینه ای رای دادند  ( و نه اطلاعات شخصی افراد رو )  مشت محکمی به دهن اونهایی هست که رو هوا میگن تقلب شده . پروفایل ها معلومه و رای دهنده ها هم مشخصند . شما کسی هستی که با فیسبوک اصلی خودت رای ندادی چون احساس خطر میکردی  ولی خیلی ها که داخل ایران هستند و پروفایلهاشون هم مشخصه توی رای گیری  ، اومدن و رای دادن با پروفایلهای اصلیشون . به هر حال این  از قدرت توانایی شما خارجه که بیاین و رای بدین و قرار بود اکثریت توانا رای بدن نه همه  . یه شبه بدون هیچ تبلیغات گسترده ای  این همه رای دادن ، تا حالا این همه کوییر ِ ایرانی رو یه جا دیده بودید ؟ اینها یعنی مسائلی مثل ریسک کردن و امنیتی بودن و ازین قبیل حرفها براشون در اولویت دوم قرار داشته ، احساس مسئولیت در اولیت اول قرار داشته که اومدن و رای دادن .

اینکه یه سایت بدون فیلتر هم بود پیشنهاد خیلی خوبیه که شما اگر این پیشنهاد رو داشتی بهتر بود مطرح میکردی و ساکت نمیموندی مثل حسین غریبه که این پیشنهاد رو مطرح کرد و پاسخ ها بهش داده شد . شما اگر پیشنهاد خودت رو مطرح نکردی و جواب به پیشنهاد سایت بدون فیلتر رو نخوندی بقیه مقصر نیستند .  فیس بوک به هر حال یه سری معایب و یه سری سودمندی ها داره که تو جای خودش قابل بحث و مقایسه است .

3- اطلاع رسانی به صورت کامل انجام پذیرفته است؟

خیر ، اطلاع رسانی کامل آیا ممکن و عملی است ؟

4- چرا این گزینه ها؟

خب شما که بلاگر هستی ، دوستان شما در بلاگستان  و فیسبوک اعلام کردند بیانه ها رو دادند که  اگر گزینه ای مد نظر دارین بیاین و اعلام کنید  ، چرا این گزینه ها ؟ خب این گزینه ها پیشنهاد شد ، چرا گزینه های دیگر نه ؟ چون گزینه های دیگر از قبیل آخرین 5 شنبه سال  ، یکم شهریور و اول بهمن پیشنهاد نشد .نمی شود که قلم آورد در دستان شما گذاشت، کاغذ آورد زیر قلم شما گذاشت ، دفتر آورد زیر کاغذ شما گذاشت، اخبار را در گوش شما گفت شما اراده کنی بنویسی و بعد پاکت نامه آورد  کاغذ شما را در آن گذاشت و بعد پست کرد به هملت  و هملت زحمت بکشد نامه ی شما را بخواند  و بعد در فیس بوک بنویسد و گزینه ی شما مطرح شود !!

"من فقط میخواهم بگویم در انتخاب روزها هم نظر اکثریت رعایت نشده.

یعنی گفته شده این روزها هست دوست داری بیا رای بده و مجبوری یکیشو انتخاب کنی."

اصلا همچین چیزی گفته نشده ، شما فرصت داشتی در یک نظرسنجی  که بیای و روزهای پیشنهادی خودت رو عنوان کنی . فی المثال هملت با حمایت ساقی نظرسنجی رو راه انداخت  و خودش به اولین جمعه رای داد خب مگه مریض بود گزینه هایی که مطلوبش نیست عنوان کنه ؟ بقیه ی گزینه هارو بقیه مطرح کردن حتی خود اولین جمعه هم توسط بقیه مطرح شد . این نظرسنجی یک پیروزی بود برای اینکه نشون بدیم هر چند محدود ولی خیلی کارها میتونیم انجام بدیم. نباید انتظار یک نظرسنجی الهی و وحیانی رو داشته باشیم . نباید از نظرسنجی امور فراتر از  انتظار رو بخوایم . و این نظرسنجی اولین نظرسنجی نیست ، آخرینش هم نخواهد بود  . روزهایی که عنوان شد روزهای هردمبیل و الا بختکی نیست ، پشت هر کدومشون یه حادثه ی خاصی هست .

"پیشنهاد میکنم از سایت غیر فیلتر و قابل دسترس برای همه و بدون نمایش اطلاعات شخصی، نظرسنجی و رای گیری انجام گیرد.

روزهای بیشتری در رای گیری قرار گیرد به طوری که نظر همگان تقریبا تامین شود.

اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد."

این پشنهادها خیلی خوبه  ولی الان یه مقدار دیر شده برای پیشنهاد دادن ، اما من خواهش میکنم که در نظرسنجی های بعدی  پیشنهاد های خودتون رو به گوش برگزار کنندگان نظرسنجی ها برسونید .

4

رهای عزیز ، نارک عزیز و ساقی عزیز و بقیه دوستان که در برگذاری نظرسنجی نقش موثری داشتید  و همه ی کسانی که رای دادن و همه ی کسانی که رای ندادن و براشون مهم بود این اتفاق  ، ممنون . من به نوبه ی خودم مطالب بالا رو نوشتم  اگر کسی احساس کرد که بهش توهین کردم من عذر خواهی میکنم  چون هدفم توهین کردن نبوده . من به نوبه خودم از همه بابت این بحث ِ مشترک تشکر میکنم .

Advertisements
3 دیدگاه leave one →
 1. 2011/07/04 11:01

  سلام ، لظف کن از قسمت سوم به بعد که مربوط به وبلاگ من هست بازنشر نشود.ممنون.

  • 2011/07/04 13:41

   تو سئوال ها و نظر معقولی داشتی
   اگر جواب دوستان و رفتارشون تند بوده اشکال از شما و مطلب شما نیست
   اگه اجازه بدی بذاریم بمونه
   اگر هم کالا اصرار داری هرچند رویده پسر این نیست ولی پاک می کنم

 2. 2011/07/04 23:02

  باشه بمونه،چون محدوده ی سرخ پاکش نکرد.
  ولی جواب ها رو معقول و درست نمی دونم.
  و نوعی ماستمالی فقط می بینم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: